عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

3900 زن سرپرست خانوار كردستاني مورد حمايت بهزيستي قرار دارند

3900 زن سرپرست خانوار كردستاني مورد حمايت بهزيستي قرار دارند
شنبه 30 بهمن 1389  12:06 ب.ظ

مديركل بهزيستي كردستان اعلام كرد؛
3900 زن سرپرست خانوار كردستاني مورد حمايت بهزيستي قرار دارند

خبرگزاري فارس: مديركل بهزيستي كردستان گفت: حمايت از 3 هزار و 904 زن سرپرست خانوار و نيازمند كردستاني از طريق مراكز دولتي و غير دولتي سازمان بهزيستي كردستان نمونه كوچكي از خدمات ارزشمند اين سازمان به جامعه هدفش در استان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، سيدمهدي فرشادان جمعه ‌شب در مراسم جشن ميلاد پيامبر اعظم (ص) كه با حضور مددجويان بهزيستي و جمعي از مردم و مسئولان در مسجد قبا بهاران سنندج برگزار شد، اظهار داشت: سازمان بهزيستي از جمله نهادهاي است كه در راستاي رفع نيازها و توانمندسازي جامعه هدف خود به صورت جدي وارد عمل شده است.
به گفته وي، در دولت‌هاي نهم و دهم بيشتر مشكلات مددجويان بهزيستي در قالب مسكن، اشتغال و ساير نيازمندي‌ها مرتفع شده است.
مديركل بهزيستي كردستان به اقدامات اين سازمان در طول سال‌ جاري در استان اشاره و تصريح كرد: مهم‌ترين فعاليت‌هاي بهزيستي در قالب حوزه‌هاي توانبخشي، پيشگيري و امور فرهنگي، اشتغال، مسكن معلولان و مددجويان، امور اجتماعي و پشتيباني و منابع انساني است.
وي حمايت از سه هزار و 904 زن سرپرست خانوار را از جمله خدمات بهزيستي استان در حوزه اجتماعي عنوان كرد و افزود: اجراي طرح بيمه روستائيان و عشاير ويژه زنان سرپرست خانوار روستايي و مربيان روستا مهدها، بهداشت دهان و دندان، تهيه يك وعده غذاي گرم و پرداخت يارانه شهريه در مهدهاي كودك شهري و روستايي از ديگر اقدامات بهزيستي كردستان در حوزه امور اجتماعي در طول اين مدت از سال جاري بوده است.
وي حمايت و نگهداري از 185 فرزند بدسرپرست و بي‌سرپرست در 3 مركز دولتي و 5 مركز غيردولتي و يا نزد خانواده بستگان، اعزام فرزندان تحت سرپرستي به اردوي كشوري و جشنواره فرهنگي ورزشي فرزندان مهر و مراجعه حدود 800 نفر به مراكز امور آسيب ديدگان و مداخله در بحران‌هاي فردي، خانوادگي و اجتماعي را از ديگر اقدامات امسال بهزيستي كردستان در حوزه اجتماعي برشمرد.
مديركل بهزيستي كردستان، بهره‌مندي 2 هزار و 500 نفر از خدمات مشاوره‌اي مربوط به طرح كاهش طلاق، راه‌اندازي 3 پايگاه خدمات اجتماعي در شهرهاي سنندج و سقز، راه‌اندازي مركز اورژانس اجتماعي در تمامي شهرستان‌هاي استان، حمايت از 492 دانشجو و يك هزار و 900 دانش‌آموز زيرپوشش سازمان را از ديگر خدمات ارائه شده در 9 ماهه سال جاري اين سازمان عنوان كرد.
فرشادان خاطرنشان كرد: فعاليت 16 گروه هميار زنان سرپرست خانوار در فعاليت‌هاي خياطي، آژانس بانوان، مهد كودك، پخت نان سنتي و غيره، فعاليت 250 مهد كودك در قالب 160 روستامهد و 90 مهد كودك خصوصي شهري، پذيرش حدود 8 هزار كودك در مهدهاي كودك شهري و روستايي و فعاليت 9 كلينيك مددكاري اجتماعي در سطح استان را از ديگر اقدامات اين سازمان در طول سال‌جاري است.
وي از همكاري سازمان بهزيستي كردستان با 15 موسسه خيريه در راستاي ارائه خدمت به نيازمندان خبرداد و افزود: تدوين سند كنترل و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي استان، همچنين سند كنترل و كاهش طلاق و تدوين شناسنامه اجتماعي استان از اقدامات بسيار مهم حوزه اجتماعي بهزيستي در كردستان است.
مديركل بهزيستي كردستان يكي از مهم‌ترين رسالت‌هاي سازمان بهزيستي را تامين مسكن و ايجاد اشتغال براي مددجويان و جامعه هدف اين نهاد عنوان كرد و ادامه داد: از تعداد 170 واحد مسكن مصوب سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري تاكنون تعداد 54 واحد تحويل مددجويان شده است.
فرشادان به تحويل 40 واحد مسكوني از60 واحد مصوب سفر دور دوم رياست جمهوري به مددجويان اشاره و عنوان كرد: تعداد يك هزار و 134 واحد از طرح نهضت مسكن معلولان و مددجويان نيز در مرحله عقد قرارداد با پيمانكار قرار دارد.
مديركل بهزيستي كردستان همچنين از معرفي 400 نفر از مددجويان به منظور دريافت وام خود اشتغالي و ايجاد شغل مورد نظر به بانك‌هاي عامل خبرداد و افزود: 90 نفر از اين تعداد به صندوق مهر امام رضا (ع)، 80 نفر به بانك سپه،30 نفر به موسسه مالي مهر و 200 نفر در كار گروه اشتغال و سرمايه‌گذاري معرفي و كارهاي اصلي آن انجام شده است.
به گفته وي، پرداخت مستمري به 5 هزار و 103 معلول و توانخواه، صدور 3 هزار و 581 فقره كارت معلوليت، صدور 8 هزار و 850 كارت بيمه مكمل درمان براي معلولان، پرداخت يارانه به مراكز غير دولتي استان در شش مرحله، پرداخت يارانه واگذاري پرونده‌هاي توانبخشي به مراكز خصوصي و غيره نيز از اقدامات بهزيستي كردستان در حوزه توانبخشي در طول سال جاري است.
انتهاي پيام/خ10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها