عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

توزيع نهال از سوي اداره منابع طبيعي قم در هفته درختكاري

توزيع نهال از سوي اداره منابع طبيعي قم در هفته درختكاري
شنبه 30 بهمن 1389  12:06 ب.ظ

مديركل منابع طبيعي قم خبر داد:
توزيع نهال از سوي اداره منابع طبيعي قم در هفته درختكاري

خبرگزاري فارس: مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم از توزيع نهال در بين نهادها و همچنين مردم قم به مناسبت فرارسيدن هفته منابع طبيعي و درختكاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم، احمد عفتان در كارگاه ملي نهضت سبز و دومين جلسه ستاد هفته منابع طبيعي و آبخيزداري با تاكيد بر اين مهم بيان داشت: با توجه به نزديكي به زمان برگزاري برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي و آبخيزداري، مهم‌ترين رسالت ما تبيين اهميت حفاظت از منابع طبيعي براي عموم مردم است.
وي عنوان داشت در اين بين نقش رسانه‌ها بسيار پر اهميت است و مي‌تواند اين اداره كل را در شناساندن ارزش و اهميت حفظ منابع طبيعي به منظور سالم‌سازي محيط زيست ياري‌رسان باشد.
وي ادامه داد: مردم بايد باور كنند و آگاه باشند كه تعرض به منابع طبيعي خلاف شرع اسلام و قانون است و وظيفه متوليان منابع طبيعي است كه از اين منابع كه همان انفال و منابع عمومي است حفاظت و پاسداري كنند.
مدير‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم افزود: از سوي ديگر عموم افراد جامعه بايد با فوايد حفظ منابع طبيعي آشنا شوند.
وي عنوان داشت: هدف اصلي هفته منابع طبيعي و آبخيزداري فرهنگ‌سازي و ترويج منابع طبيعي است تا عموم مردم با مزيت‌هاي اين مهم بيشتر آشنا شوند.

* آنچه كه مالك شخصي ندارد جزو انفال است
مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم نيز در اين جلسه با اشاره به لزوم آشنا كردن مردم با موضوع انفال تصريح كرد: تمام منابع زير‌زميني نظير نفت، گاز، مراتع، جنگل‌ها، كوه‌ها، درياها و معادن كه مالك شخصي ندارند جزو انفال به شمار مي‌روند و نفع آنها بايد به عموم افراد جامعه برسد كه در اين زمينه بهره‌برداري از منابع ياد شده را قانون تعيين مي‌كند.
حجت‌الاسلام ميرزائيان بيان داشت: با توجه به آيه نخست سوره انفال، مالكيت انفال از آن خدا و پيامبر خدا‌ست كه البته مالكيت خدا مستقل و مالكيت پيامبر به خاطر منسبي كه دارد مالكيت طبيعي است، بنابراين در زمان كنوني كه منصب پيامبر در اختيار امام زمان است، مالك انفال كه منابع طبيعي را نيز شامل مي‌شود، از آن امام زمان است.
وي عنوان داشت: هدف خداوند از در اختيار قرار دادن انفال به پيامبر اين بود كه با استفاده از اين منابع كشورهاي اسلامي به درستي مشكلات پيش رو خود را برطرف كنند.

* توزيع نهال‌هاي هفته منابع طبيعي در 2 منطقه قم‌
مسئول اداره جنگل‌كاري و جنگلداري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم استان قم نيز در ادامه اين جلسه بيان داشت: در هفته منابع طبيعي، توزيع نهال از دو منطقه صورت مي‌گيرد.
سهل‌آبادي اضافه كرد: بر اساس برنامه‌ريزي صورت گرفته، محل توزيع نهال‌ها در اين هفته‌ به ترتيب اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان و نهالستان بعثت در منطقه حسين‌آباد ميش‌مست خواهد بود.
وي با بيان اينكه توزيع نهال بيش از 200 اصله در نهالستان بعثت صورت مي‌گيرد، يادآور شد: صدور حواله به اين منظور نيز از طريق اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم انجام مي‌شود.
مسئول اداره جنگل‌كاري و جنگلداري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قم افزود: توزيع نهال براي افراد شخصي و غير اداري در نوبت كاري صبح اين اداره كل و براي نهادهاي دولتي در ساعات كاري عصر صورت مي‌پذيرد.
انتهاي پيام/آ30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها