عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مساجد بحث توسعه فرهنگ قرآني را به جد دنبال كنند

مساجد بحث توسعه فرهنگ قرآني را به جد دنبال كنند
شنبه 30 بهمن 1389  12:07 ب.ظ

رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور:
مساجد بحث توسعه فرهنگ قرآني را به جد دنبال كنند

خبرگزاري فارس: رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور گفت: اگر مساجد در كنار 100 كاركرد خود بحث توسعه فرهنگ قرآني را به صورت جدي دنبال كنند جامعه به كمال و سعادت خواهد رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، حجت‌الاسلام و المسلمين حميد محمدي شب گذشته در مراسم اختتاميه ششمين جشنواره ملي مدهامتان كه در سالن شهيد آويني بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: توسعه فعاليت‌هاي قرآني در جاي خود بسيار مهم و ضروري است ولي آن چيزي كه بيشتر اهميت دارد، گسترش فرهنگ قرآني در جامعه است.
وي افزود:‌ ايمان به قرآن بعد از ايمان به خداوند و پيامبر قرار دارد و بايد تلاش شود كه فهم و درك قرآني در جامعه گسترش يابد.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور همچنين شناخت و ايمان به قرآن و رفتار قرآني را از الزامات گسترش فرهنگي قرآني در جامعه دانست.
محمدي در بخش ديگري از سخنان خود از اختصاص يك ميليارد تومان براي تجهيز مركز قرآني استان هرمزگان خبر داد و بيان داشت: راهبرد اصلي نظام جمهوري اسلامي در حوزه مساجد اين است كه قلوب مردم هميشه در مسجد حاضر باشد و اين در گرو رونق برنامه‌هاي قرآني در اين مكان مقدس است.
اين مسئول افزود: ساختمان فعلي استانداري هرمزگان در طول چند ماه آينده به مركز نمونه قرآني در اين استان اختصاص مي‌يابد كه در اين راستا بيش از يك ميليارد ريال براي تجهيزات سمعي، بصري و صوتي از سوي اين مركز هزينه مي‌شود.
وي همچنين با اشاره به دسيسه‌هاي دشمنان و تلاش آنان براي ايجاد اغتشاش در جامعه،‌ تصريح كرد: ملاك و شاخص در جامعه اسلامي ولي امر است و اگر رهبري اسلامي در جامعه وجود نداشته باشد هيچ چيز در جاي اصلي خود قرار نخواهد گرفت.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور ريشه تمام فتنه‌ها را هواي نفس و بدعت‌گذاري در دين دانست و گفت: رواج سطحي نگري، موجب از بين رفتن بصيرت مي‌شود كه ترديد و سكوت برخي نخبگان و خواص جامعه نيز موجب شكل‌گيري و افزايش فتنه‌ها در جامعه مي‌شود.
محمدي اضافه كرد: دهه چهارم انقلاب آرام آرام خود را در كشورهاي اسلامي مطرح و ملت‌هاي اسلامي نيز ساز و كارهاي آن را اجرا مي‌كنند.
ششمين جشنواره بزرگ قرآني مدهامتان از 26 بهمن به مدت سه روز و با شركت 300 نخبه قرآني كانون‌هاي مساجد كشور به ميزباني استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها