عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

زمينه براي فعاليت‌هاي قرآني بيشتر از گذشته فراهم است

زمينه براي فعاليت‌هاي قرآني بيشتر از گذشته فراهم است
شنبه 30 بهمن 1389  12:07 ب.ظ

حافظ بين‌المللي قرآن كريم:
زمينه براي فعاليت‌هاي قرآني بيشتر از گذشته فراهم است

خبرگزاري فارس: حافظ ممتاز و بين‌المللي قرآن كريم گفت: با توسعه امكانات آموزشي و نرم افزاري زمينه براي حفظ و فعاليت‌هاي قرآني بيشتر از گذشته فراهم است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، وحيد غفران‌نيا در جمع فعالان قرآني شاهد و ايثارگر آذربايجان شرقي با اشاره به جايگاه خانواده شاهد اظهار داشت: خانواده‌هاي شاهد حق بزرگي بر گردن جامعه دارند و با قرآن و مفاهيم قرآني نيز آشنايي دارند.
وي با اشاره به گسترش امكانات آموزشي قرآن افزود: در حال حاضر امكانات حفظ و آموزش قرآن رشد بسياري يافته است .
حافظ ممتاز و بين‌المللي قرآن كريم تاكيد كرد: امروز نرم‌افزارهاي قرآني رشد و توسعه زيادي يافته و در مجموع امكان دسترسي به آموزش‌هاي تخصصي قرآن به صورت ويژه فراهم شده است.
وي خاطر نشان كرد: توسعه امكانات آموزشي موجب سرعت در مباحث يادگيري و حفظ قرآن كريم شده و در مجموع زمينه براي حفظ و فعاليت‌هاي قرآني بيشتر از گذشته فراهم است.
حافظ ممتاز و بين‌المللي قرآن كريم با اشاره به ديدگاه مقام معظم رهبري در مورد نحوه فعاليت‌هاي قرآني يادآور شد: ايشان ارزش فعاليت‌هاي قرآني را با همراهي علم آموزي و مجاهدت علمي داراي ارزش مضاعف بيان فرموده‌اند و از اين رو توجه فعالان قرآني به مباحث علمي و يادگيري نيز ضروري است.
غفران‌نيا در ادامه با اشاره به جايگاه ترتيل خواني اظهار داشت: در فرمايشات معصومين از جمله مولاي متقيان علي (ع) قرائت صحيح و تلفظ درست عبارات قرآني به عنوان تعريف ترتيل به كار رفته است.
وي افزود: هر فردي كه قرآن را به صورت صحيح تلاوت مي‌كند در واقع ترتيل خواني مي‌كند و امروز شاخه‌هاي مختلف قرائت قرآن وجود دارد.
همچنين در ادامه اين مراسم كارگاه آموزشي ترتيل خواني قرآن كريم با حضور اساتيد برجسته قرآني برگزار شد.
در اين جلسه برنامه‌هاي جنبي از جمله ترتيل خواني جمعي فعالان شاهد استان برگزار شد.
انتهاي پيام/غ30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها