عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

75 درصد دانشجويان علمي ‌ـ كاربردي بومي هستند

75 درصد دانشجويان علمي ‌ـ كاربردي بومي هستند
شنبه 30 بهمن 1389  12:12 ب.ظ

در كهگيلويه ‌و بويراحمد؛
75 درصد دانشجويان علمي ‌ـ كاربردي بومي هستند

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي كهگيلويه و بويراحمد گفت: استقبال جوانان اين استان از دانشگاه علمي ـ كاربردي خوب است، به طوري كه 75 درصد دانشجويان آن بومي هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از ياسوج، سيد‌عبدالسلام حسينيان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استقبال جوانان اين استان براي ورود به دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي خوب بوده، به طوري كه هم‌اكنون بيش از75 درصد دانشجويان اين دانشگاه بومي هستند.
وي بيان داشت: رسالت دانشگاه جامع علمي ـ كابردي تربيت نيرو‌هاي متخصص و داراي مهارت براي كمك به رشد و توسعه اقتصادي است.
حسينيان افزود: تكيه و تأكيد اصلي در اين دانشگاه و سياست واقعي آن تربيت افراد ماهر در رشته‌هاي مهارتي است.
رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي كهگيلويه و بويراحمد در ادامه ابراز داشت: اين دانشگاه به دو روش ترمي و پودماني اقدام به گزينش دانشجو مي‌كند.
حسينيان عنوان داشت: در روش گزينش ترمي دانشجويان، هر سال يك بار و به صورت برگزاري آزمون، تعدادي دانشجو براي تحصيل در اين دانشگاه پذيرفته مي‌شوند.
وي به روش پودماني گزينش دانشجو نيز اشاره كرد و گفت: در اين روش، افراد از طريق معدل وارد دانشگاه شده و از راه آزمون جامع از اين دانشگاه فارغ‌التحصيل مي‌شوند.
حسينيان يكي از مشكلات عمده اين استان را عدم وجود كارخانه‌هاي صنعتي دانست و اظهار داشت: در بسياري از استان‌ها در كنار كارخانه‌هاي صنعتي و بخش‌هاي كشاورزي، واحد‌هايي از اين دانشگاه تأسيس مي‌شود،‌كه كار آن‌ها تربيت افراد‌ ماهر در عرصه كار و توليد است.
وي تصريح كرد: هم‌اكنون به علت فقدان كارخانه‌هاي صنعتي بزرگ، چنين واحد‌هايي نيز در سطح اين استان شكل‌ نگرفته كه اميد است به همت دولت عدالت‌محور، توسعه صنعتي و آموزشي در كنار يكديگر در سطح اين استان محقق شود.
حسينيان با بيان اين‌كه دانشگاه علمي كاربردي در سطح استان كهگيلويه و بويراحمد 50 كدرشته در مقاطع كارداني و كارشناسي دارد، خاطرنشان كرد: تعداد 3 هزار و 700 دانشجو هم‌اكنون در اين دانشگاه و در 8 مركز مشغول به تحصيل هستند.
وي استقبال دختران از تحصيل در اين دانشگاه را خوب ارزيابي كرد و عنوان داشت: در حال حاضر 60 درصد كل دانشجويان اين دانشگاه را دختران و بانوان تشكيل مي‌دهند.
حسينيان با اشاره به اين‌كه ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان ترمي از 27 بهمن امسال آغاز شده، اظهار داشت: تاريخ شروع كلاس‌هاي اين ترم از 2 اسفند‌ ماه سال جاري است.
اتنهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها