عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

پيكارهاي موي‌تاي‌ جام فجر در قم برگزار مي‌شود

پيكارهاي موي‌تاي‌ جام فجر در قم برگزار مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  12:12 ب.ظ

در 3 رده سني؛
پيكارهاي موي‌تاي‌ جام فجر در قم برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس هيئت ورزش‌هاي رزمي استان قم از برگزاري رقابت مدعيان قهرماني در پيكارهاي موي‌تاي جام فجر در قم خبر داد.

مهدي اردستاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم بيان داشت: موي‌تاي يكي از رشته‌هاي زير مجموعه هيئت‌ ورزش‌هاي استان قم است كه در كنار رشته‌هايي نظير كيك‌بوكسينگ طرفداران و همچنين ورزشكاران مستعد زيادي دارد و امروز رقابت‌هاي آن با عنوان جام فجر برگزار مي‌شود.
وي يادآور شد: امروز آخرين روز از بهمن ماه است و بر اساس برنامه‌ريزي از قبل صورت گرفته، تمام مدعيان كسب عنوان قهرماني در اين دوره از پيكارها كه به مناسبت گراميداشت سي و دومين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران برگزار مي‌شود، با يكديگر رقابت مي‌كنند.
رئيس هيئت ورزش‌هاي رزمي استان قم با اشاره به مكان برگزاري اين مسابقات افزود: خانه ورزش‌هاي رزمي مجموعه ورزشي راحله در منطقه نيروگاه قم ميزبان اين پيكارها خواهد بود و اميدوارم رقابت‌هاي در سطح مطلوب و ديدني از سوي شركت كنندگان شاهد باشيم.
وي با بيان اينكه پيش‌بيني ما حضور بيشتر مدعيان باشگاه‌هاي مختلف استان در اين دوره از رقابت‌ها‌ست، اظهار داشت: به احتمال فراوان نزديك به 200 موي‌تاي كار در اين دوره از مسابقات حضور خواهند داشت و در رده‌هاي سني مختلف براي كسب عنوان قهرماني تلاش خواهند كرد.
اردستاني بيان داشت: با توجه به اينكه پيكارهاي اين دوره موي‌تاي جام فجر در سه رده سني برنامه‌ريزي شده است، ورزشكاران شركت كننده در رده‌هاي سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان رقابت خود براي كسب عناوين برتر را در اوزان مختلف برگزار مي‌كنند.
وي با بيان اينكه موي‌تاي يكي از سبك‌هاي موفق و مدال‌آور هيئت ورزش‌هاي رزمي استان قم به شمار مي‌رود، تصريح كرد: حتي براي افزايش سطح علمي افراد مرتبط با اين رشته، برگزاري دوره داوري با حضور داوران اين رشته ورزشي را نيز در دستور كار خود قرار داده‌ايم.
رئيس هيئت ورزش‌هاي رزمي استان قم با اشاره به استقبال خوب داوران از اين دوره‌ خاطرنشان كرد: اين دوره داوري در سطح درجه سه اخيرا با حضور داوران رشته موي‌تاي استان قم به مدت يك روز با هدف تحقق برنامه‌هاي آموزشي هيئت ورزش‌هاي رزمي برگزار شد.
وي به تعداد افراد شركت كننده در اين دوره اشاره كرد و ادامه داد: اين دوره آموزشي با بيش از 30 داور در هر دو بخش آقايان و بانوان رشته ورزشي موي تاي استان قم در خانه ورزش‌هاي رزمي مجموعه ورزشي راحله برگزار شد و طي آن شركت كنندگان به صورت تئوري اين دوره را گذراندند.
اردستاني خاطرنشان كرد: هدف از برگزاري اين دوره آموزشي ارتقاي سطح داوري رشته موي‌تاي كه يكي از سبك‌هاي اصلي ورزش‌هاي رزمي محسوب مي‌شود، است تا بتوانيم دانش داوري اين رشته را در استان بيش از گذشته براي افراد مرتبط با آن افزايش دهيم.
رئيس هيئت ورزش‌هاي رزمي استان قم اضافه كرد: هدف ديگر برگزاري اين دوره آشنايي داوران مرد و زن رشته موي‌تاي در استان با جديدترين علوم داوري اين رشته در مسابقات مختلف بود كه توسط كميته داوران موي تاي كشور در قم برگزار شد.
وي در بخش ديگري به پيشرفت‌هاي رشته موي تاي در قم اشاره كرد و عنوان كرد: اين رشته در كنار سبك‌هايي مانند جوجيتسو، ووينام و كيك بوكسينگ در حال حاضر از جمله رشته‌هاي فعال هيئت ورزش‌هاي رزمي در استان قم محسوب مي‌شوند.
وي تصريح كرد: علاقه‌مندان زيادي به رشته موي‌تاي روي آورده‌اند كه همين ميزان توجه و علاقه‌مندي موجب شد به فكر بالا بردن سطح دانش داوران اين رشته باشيم، ضمن اينكه در مرحله بعدي نوبت به مربيان اين رشته مي‌رسد.
انتهاي پيام/آ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها