عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

كاهش 10 درصدي مصرف آب مشتركان روستايي در درميان‌

كاهش 10 درصدي مصرف آب مشتركان روستايي در درميان‌
شنبه 30 بهمن 1389  12:13 ب.ظ

/اخبار كوتاه از خراسان جنوبي/
كاهش 10 درصدي مصرف آب مشتركان روستايي در درميان‌

خبرگزاري فارس: تصويب طرح ورزش‌هاي همگاني در ادارات خراسان جنوبي، كاهش 10 درصدي مصرف آب مشتركان روستايي در درميان و‌... از مهم‌ترين اخبار كوتاه از خراسان جنوبي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، فرماندار فردوس گفت: پس از هدفمندسازي يارانه‌ها 25 درصد در مصرف آرد شهرستان فردوس صرفه‌جويي شده است.
عباس اقبال در بازديد رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه پنج كشور و مديران شركت‌هاي غله استان‌هاي خراسان جنوبي و خراسان شمالي از فردوس اظهار داشت: پس از هدفمندي يارانه‌ها وضعيت نان در سطح شهرستان بهبود يافته و تا كنون 25 درصد در مصرف آرد صرفه‌جويي شده است.
وي با اشاره به بهبود وضعيت نان در نانوايي‌هاي سطح شهر گفت: اگر آزادسازي كامل قيمت آرد صورت گيرد ديگر شاهد هدررفت نان و آرد توليدي نيستيم.
اقبالي گفت: البته به موازات آن بايد ميزان يارانه افزايش يابد تا به مردم فشاري وارد نشود.

*تصويب طرح ورزش‌هاي همگاني در ادارات خراسان جنوبي
اجرايي شدن طرح ورزش‌هاي همگاني به صورت هفتگي از سوي دستگاه‌هاي اجرايي با همكاري اداره كل تربيت بدني استان، ارائه راهكارهاي شاداب زيستن به سازمان‌ها و ابلاغ طرح تحول اجتماعي از مصوبات كارگروه اجتماعي خراسان جنوبي بود.
مديركل دفتر امور اجتماعي و شوراهاي استانداري خراسان جنوبي در كارگروه اجتماعي استان گفت: نشاط اجتماعي سبب ايجاد انگيزه و وحدت در جامعه مي‌شود كه در اين بين نقش سازمان‌هاي اجرايي براي توسعه اين امر بسيار ضروري است.
‌حبيب‌الله زارعي وحدت اجتماعي را لازمه توسعه جامعه دانست و افزود: در جامعه توسعه يافته مي‌توان با مديريت صحيح به سمت رشد و تعالي گام برداشت.
محمدابراهيم افشاري معاون سياسي و امنيتي استاندار خراسان جنوبي نيز اقدامات سازمان‌ها و مراكز اجرايي را در زمينه ايجاد نشاط اجتماعي قابل تقدير دانست و بر تلاش هر چه بيشتر دستگاه‌هاي اجرايي براي اجراي اين مهم تأكيد كرد.

*كاهش 10 درصدي مصرف آب مشتركان روستايي در درميان
با آغار اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها در دوره پنجم سال جاري مصرب آب مشتركان روستايي شهرستان درميان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 10 درصد كاهش داشته است.
سرپرست امور آبفار شهرستان درميان گفت: صرف نظر از بدهي نخست دوره مربوط به دوره‌هاي قبل درآمد فروش آب‌بها در اين دوره 162 درصد شده است كه با احتساب بدهي سنوات قبلي مشخص مي‌شود كه علاوه بر وصول مطالبات دوره پنجم درصد قابل توجهي از بدهي دوره‌هاي قبل نيز در اين دوره وصول شده است.
مهدي نسيمي‌مسك علت اين امر را آگاهي مردم از شرايط جديد طرح هدفمندي حامل‌هاي انرژي دانست و افزود: اميد است با همت و همكاري روستاييان در پرداخت صورت‌حساب آب‌بها مصرفي خود اين مجموعه نيز در ارائه خدمات به قشر زحمتكش روستايي با امكانات كامل و به موقع اقدام كند.
وي از تعويض، اصلاح و بازسازي بيش از 900 انشعاب آب مشتركان از ابتداي سال جاري خبر داد و گفت: از اين تعداد 621 انشعاب در شش ماه نخست سال و 370 مورد از انشعابات در چهارماه بعدي اصلاح و بازسازي شده‌اند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها