عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

14 كشور جهان در جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي شركت مي‌كنند

14 كشور جهان در جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي شركت مي‌كنند
شنبه 30 بهمن 1389  12:13 ب.ظ

دبير چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي:
14 كشور جهان در جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي شركت مي‌كنند

خبرگزاري فارس: مدير امور هماهنگي استانهاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گفت: 14 كشور جهان و ايران در چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي شركت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، مرتضي حيدري جمعه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 24 مربي كانون و پنج قصه‌گوي آزاد ايراني در كنار 10 قصه‌گوي خارجي از 9 كشور جهان روايت‌گر قصه‌هايي شنيدني براي بچه‌هاي اين شهر ساحلي خليج فارس ايران خواهند بود.
وي افزود: قصه‌گويان ايراني از ميان رقابت‌هاي استاني و منطقه‌اي برگزيده شدند و قصه‌گويان خارجي نيز توسط يك گروه كارشناسي از بين متقاضيان شركت در جشنواره انتخاب شده‌اند.
مدير هماهنگي استان‌هاي كانون و دبير جشنواره با اعلام اين خبر يادآوري كرد كه يك هزار و 59 قصه‌گو از سراسر كشور در رقابت‌هاي قصه‌گويي در سراسر كشور و با پايان 30 جشنواره استاني، 171 قصه‌گو در رقابت‌هاي منطقه‌اي در پنج منطقه شركت كردند.
به گفته‌ حيدري 11 قصه‌گوي خارجي از كشورهاي لهستان، نروژ، صربستان، روسيه، تركيه، اندونزي، تايلند، آلمان، كنيا و يونان در اين جشنواره قصه‌هاي خود را بازگو خواهند كرد و 9 قصه‌گو از لبنان و افغانستان نيز به عنوان ميهمان اين جشنواره به قصه‌گويي خواهند پرداخت.
وي اضافه كرد: همچنين بيش از 35 قصه‌گو از 18 كشور جهان براي حضور در جشنواره اعلام آمادگي كرده بودند.
دبير اين جشنواره بين‌المللي يادآور شد: نويسندگان پنج مقاله برتر مسابقه مقاله‌نويسي با موضوع قصه‌گويي از ميان 109 مقاله رسيده به دبيرخانه همزمان با برگزاري جشنواره آثار خود را ارائه خواهند كرد.
وي در عين حال از ضبط قصه‌هاي اين جشنواره توسط يك گروه حرفه‌اي تصويربرداري و ارائه اين قصه‌ها بر روي يك لوح فشرده در روز پاياني جشنواره خبر داد.
اين مسئول در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه تغييرات زيادي در اين جشنواره صورت گرفته است از جمله اين تغييرات را انتخاب آثار در سه مرحله استاني منطقه‌اي و بين‌المللي عنوان كرد كه از ميان يك‌هزار و 191 اثر مرحله استاني ،131 اثر به مرحله منطقه‌اي راه يافت و در اين بخش نيز از هر استان ،سه نفر به بخش كشوري راه يافتند.
حيدري اضافه كرد: همچنين قصه گويان آزاد نيز به صورت فراخوان دعوت شدند كه در اين بخش نيز پنج نفر براي حضور در مرحله كشوري انتخاب شدند.
دبير جشنواره چهاردهم قصه‌گويي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان اضافه كرد: در بخش بين‌الملل نيز از ميان 19 كشور داوطلب، 22 مهمان از كشورهاي آلمان، استراليا، افغانستان، اندونزي، تايلند،تركيه، روسيه، صربستان، كنيا ،لبنان، لهستان، مالزي، نروژ و يونان به جشنواره راه يافته‌اند.
وي خاطرنشان كرد: در بخش محتوايي نيز با توجه به تقارن برگزاري جشنواره با هفته وحدت و ولادت پيامبر اكرم (ص)، شخصيت و زندگي ايشان به عنوان موضوع محوري، به قصه گويان معرفي شد كه آنان نيز با دستمايه قرار دادن اين موضوع مهم و معنوي، به قصه‌گويي پيرامون جنبه‌هاي مختلف زندگي پيامبر عظيم‌الشان اسلام مي‌پردازند.
حيدري در پايان هدف از اين حركت را ترويج فرهنگ قصه‌گويي با تاكيد بر ارزش‌هاي ديني و ايراني اعلام و اضافه كرد: مجموعه اقدامات انجام شده بر اساس نقش و جايگاه قصه‌گويي به عنوان يكي از اصلي‌ترين فعاليت‌هاي كانون طرح‌ريزي شده است.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها