عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است

مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است
شنبه 30 بهمن 1389  12:14 ب.ظ

شهردار منطقه 20 تهران:
مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است

خبرگزاري فارس: شهردار منطقه 20 تهران گفت: نخستين مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است.

مجتبي عبداللهي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار داشت: بخش قابل توجهي از مساحت شهر باستاني ري در محدوده جغرافيايي شهرداري منطقه 20 واقع شده است كه وجود 198 اثر تاريخي و باستاني در اين شهر به ثبت رسيده است كه بعد از استان اصفهان بيشترين آثار تاريخي را در كشور به خود اختصاص داده است.
شهردار منطقه 20 گفت: اما متاسفانه اهالي و گردشگران خيلي با هويت تاريخي و پيشينه اين شهر باستاني آشنا نيستند به همين منظور با همت شهرداري منطقه و تعامل كارشناسان تاريخ نخستين مركز ري شناسي در منطقه احداث شده است كه وجود اين مركز تاثير چشمگيري در احيا و معرفي آثار تاريخي ري دارد.
وي در ادامه افزود: اين مركز داراي كتابخانه مجهز و تخصصي ري‌شناسي، سالن همايش و آموزش، موزه مردم ‌شناسي و نمايشگاه دائمي صنايع دستي است كه امكانات و تجهيزات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري مناسبي براي معرفي و مطالعه ري در اختيار پژوهشگران و اهالي منطقه قرار مي‌دهد.
عبداللهي تاكيد كرد: موزه مردم شناسي به منظور معرفي و احياي پيشينه زندگي مردم ري احداث شده است كه آثار به نمايش گذاشته مي‌تواند مورد توجه گردشگران و مراجعه كنندگان به اين مركز باشد.
شهردار منطقه 20 خاطرنشان كرد: فعاليت اين مركز بر اساس سه محور ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري پيش‌بيني شده است و در كنار معرفي ري مي‌تواند فرصت مناسبي را براي مطالعه و شناسايي موقعيت‌هاي ري فراهم كند.
به گفته وي دانشجويان، دانش‌آموزان و ساير شهروندان منطقه مي‌توانند به ‌طور رايگان از خدمات ارائه شده در اين مركز بهره‌مند شوند.
عبداللهي عنوان كرد: يكي از سياست‌هاي شهرداري براي احداث مركز ري‌شناسي حمايت از پژوهش‌هاي تاريخي در باب فرهنگ و تمدن ري است چرا‌كه با توجه به اينكه تاكنون مطالعات بسياري در اين زمينه صورت گرفته است اما بانك جامعي از اين اطلاعات در دسترس نيست و با فراهم كردن بستر تحقيقات و فراخوان مبني بر جمع‌آوري اطلاعات مي‌توانيم بانك اطلاعاتي جامعي را در ارتباط با فرهنگ، نوع زندگي، كسب و پيشه مردمان ري فراهم كنيم كه اين امر تاثير بسزايي از موازي‌كاري و دوباره‌كاري تحقيقات پيرامون ري دارد.
وي با اشاره به اعتباري كه احداث اين مركز در‌بر داشته است، گفت: اين پروژه در مدت زماني كمتر از يك سال در زميني به مساحت يك‌هزار و 200 متر‌مربع احداث و به بهره‌برداري رسيده است كه تاكنون براي ساخت و تجهيز آن 7 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه شده است.
شهردار منطقه 20 در پايان تصريح كرد: مركز ري‌شناسي در بوستان مدرس، ضلع غرب حرم حضرت عبدالعظيم (ع) واقع شده است كه تا چند روز آينده افتتاح و مورد بهره‌برداري عموم شهروندان منطقه قرار مي‌گيرد.
انتهاي پيام/آ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها