عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است

مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است
شنبه 30 بهمن 1389  12:14 ب.ظ

شهردار منطقه 20 تهران:
مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است

خبرگزاري فارس: شهردار منطقه 20 تهران گفت: نخستين مركز ري‌شناسي در منطقه 20 آماده بهره‌برداري است.

مجتبي عبداللهي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار داشت: بخش قابل توجهي از مساحت شهر باستاني ري در محدوده جغرافيايي شهرداري منطقه 20 واقع شده است كه وجود 198 اثر تاريخي و باستاني در اين شهر به ثبت رسيده است كه بعد از استان اصفهان بيشترين آثار تاريخي را در كشور به خود اختصاص داده است.
شهردار منطقه 20 گفت: اما متاسفانه اهالي و گردشگران خيلي با هويت تاريخي و پيشينه اين شهر باستاني آشنا نيستند به همين منظور با همت شهرداري منطقه و تعامل كارشناسان تاريخ نخستين مركز ري شناسي در منطقه احداث شده است كه وجود اين مركز تاثير چشمگيري در احيا و معرفي آثار تاريخي ري دارد.
وي در ادامه افزود: اين مركز داراي كتابخانه مجهز و تخصصي ري‌شناسي، سالن همايش و آموزش، موزه مردم ‌شناسي و نمايشگاه دائمي صنايع دستي است كه امكانات و تجهيزات نرم‌افزاري و سخت‌افزاري مناسبي براي معرفي و مطالعه ري در اختيار پژوهشگران و اهالي منطقه قرار مي‌دهد.
عبداللهي تاكيد كرد: موزه مردم شناسي به منظور معرفي و احياي پيشينه زندگي مردم ري احداث شده است كه آثار به نمايش گذاشته مي‌تواند مورد توجه گردشگران و مراجعه كنندگان به اين مركز باشد.
شهردار منطقه 20 خاطرنشان كرد: فعاليت اين مركز بر اساس سه محور ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري پيش‌بيني شده است و در كنار معرفي ري مي‌تواند فرصت مناسبي را براي مطالعه و شناسايي موقعيت‌هاي ري فراهم كند.
به گفته وي دانشجويان، دانش‌آموزان و ساير شهروندان منطقه مي‌توانند به ‌طور رايگان از خدمات ارائه شده در اين مركز بهره‌مند شوند.
عبداللهي عنوان كرد: يكي از سياست‌هاي شهرداري براي احداث مركز ري‌شناسي حمايت از پژوهش‌هاي تاريخي در باب فرهنگ و تمدن ري است چرا‌كه با توجه به اينكه تاكنون مطالعات بسياري در اين زمينه صورت گرفته است اما بانك جامعي از اين اطلاعات در دسترس نيست و با فراهم كردن بستر تحقيقات و فراخوان مبني بر جمع‌آوري اطلاعات مي‌توانيم بانك اطلاعاتي جامعي را در ارتباط با فرهنگ، نوع زندگي، كسب و پيشه مردمان ري فراهم كنيم كه اين امر تاثير بسزايي از موازي‌كاري و دوباره‌كاري تحقيقات پيرامون ري دارد.
وي با اشاره به اعتباري كه احداث اين مركز در‌بر داشته است، گفت: اين پروژه در مدت زماني كمتر از يك سال در زميني به مساحت يك‌هزار و 200 متر‌مربع احداث و به بهره‌برداري رسيده است كه تاكنون براي ساخت و تجهيز آن 7 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه شده است.
شهردار منطقه 20 در پايان تصريح كرد: مركز ري‌شناسي در بوستان مدرس، ضلع غرب حرم حضرت عبدالعظيم (ع) واقع شده است كه تا چند روز آينده افتتاح و مورد بهره‌برداري عموم شهروندان منطقه قرار مي‌گيرد.
انتهاي پيام/آ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها