عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وحدت ابزار قدرتمند مسلمانان است‌

وحدت ابزار قدرتمند مسلمانان است‌
شنبه 30 بهمن 1389  12:15 ب.ظ

فرماندار ماكو:
وحدت ابزار قدرتمند مسلمانان است‌

خبرگزاري فارس: فرماندار ماكو گفت: وحدت ابزار قدرتمند مسلمانان جهان اسلام در مقابل توطئه‌هاي شوم استكبار جهاني عليه اسلام و مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ماكو، حميد احمديان صبح امروز در همايش وحدت روحانيان سني و شيعه شهرستان ماكو با اشاره به تحولات اخير جهان اسلام در خاورميانه و قيام‌هاي مردمي در كشورهاي عربي از جمله مصر، تونس، يمن، بحرين و الجزاير اظهار داشت: مردم اين كشورها در طول سال‌هاي گذشته از ظلم و جور حاكمان غرب‌گرا و مستكبر خود به ستوه آمده و اينكه مردم اين كشورها در سايه اسلام و وحدت مسلمانان خواهان به دست آوردن استقلال و آزادي ملت خود هستند.
فرماندار ماكو با تشريح تحركات استكبار جهاني به سركردگي آمريكاي جنايتكار در قبال قيام‌هاي مردمي در كشورهاي عربي و مسلمان خاورميانه تصريح كرد: استكبار جهاني متوجه شده كه با پيروزي مردم در كشورهاي اسلامي تمام پايگاه‌هاي خود را در خاورميانه از دست خواهد داد و براي اين منظور درصدد است با حيله و نيرنگ در اين كشورها جايگاه و پايگاه فرو ريخته خود را دوباره به دست آورد.
وي قيام و نهضت شكوهمند اسلامي ايران را الگوي تمام مسلمانان و كشوهاي مسلمان در منطقه نام برد و خاطرنشان كرد: وحدت و اتحاد و يكرنگي ملت ايران به رهبري امام راحل سبب پيروزي ايران اسلامي در طول تاريخ است.
اين مسئول ابراز داشت: وحدت مسلمانان يكي از موضوعاتي است كه بايد بيشتر از اين مورد توجه قرار گيرد چرا ‌كه يكي از عواملي است كه سبب وحشت دشمنان اسلام شده است.
احمديان عنوان كرد: مسئله وحدت از جمله مسائلي است كه با توجه به اينكه كشور ما داراي سليقه‌هاي گوناگوني است وحدت در آن ضروري‌ترين مسئله اجتماعي است.
فرماندار ماكو اضافه كرد: دشمن با استفاده از اختلافات جزيي بين شيعه و سني‌، تلاش مي‌كند با ايجاد تفرقه‌، وحدت مثال زدني آنها را خدشه‌دار كند؛ اما هوشياري مردم و علماي اسلام‌ دشمن را در اين هدف شوم ناكام مي‌كند.
وي يادآور شد: امروز به بركت نظام جمهوري اسلامي‌، وحدت و اتحاد در بين مسلمانان شيعه و سني ايران به ميزان چشمگيري تحكيم يافته و همه ما بايد در راستاي حفظ و تقويت آن بكوشيم.
در اين همايش تني چند از روحانيان سني و شيعه ديدگاه‌هاي خود را در زمينه وحدت و اتحاد مسلمانان بيان كردند.
انتهاي پيام/ن20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها