عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عدم توجه به تغذیه می تواند در بازگشت بیماری قلبی نقش داشته باشد

عدم توجه به تغذیه می تواند در بازگشت بیماری قلبی نقش داشته باشد
شنبه 30 بهمن 1389  12:35 ب.ظ

عدم توجه به تغذیه می تواند در بازگشت بیماری قلبی نقش داشته باشد

یک کارشناس ارشد تغذیه معتقد است: عدم توجه به مولفه های تغذیه ای در بیماران قلبی که عمل جراحی انجام داده اند می تواند در بازگشت مجدد بیماری نقش داشته باشد.
علی اشرف رشیدی اظهار داشت: اکثر بیمارانی که دچار بیماری های قلبی می شوند دارای اضافه وزن هستند، لذا پس از انجام جراحی و یا سکته می بایست رژیم های غذایی خاصی را دنبال کنند.
وی در ادامه تصریح کرد: در مرحله بازتوانی این بیماران از آنها معاینه به عمل آمده و پس از ارزیابی شرایط جسمی، رژیم غذایی مورد نظر آنها تجویز می شود.
این کارشناس تغذیه گفت: به طور کلی توصیه ما برای این گروه از بیماران استفاده از گروه های اصلی غذایی شامل شیر و لبنیات کم چرب، سبزیجات و میوه ها، نان و غلات و گروه گوشت هاست .
وی با تاکید بر اینکه این بیماران مصرف چربیهای ترانس و اشباع را به حداقل برسانند، افزود: مصرف محدود نمک نیز یکی از مولفه های اصلی در تغذیه این بیماران است و به منظور فراهم شدن ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مورد نیاز به آنها توصیه می شود از سبزی و میوه بیشتری استفاده کنند.
این کارشناس تغذیه در خاتمه با اشاره به اینکه تغذیه تنها یکی از هشت فاکتور خطرناک در بیماران قلبی است، اظهار کرد: نحوه طبخ غذا برای این دسته از بیماران باید تغییر کند، به گونه ای که کمتر از غذاهای سرخ کرده استفاده کنند و اگر تغییر عادات غذایی در بیماران قلبی یاد شده بوجود نیاید امکان تسریع در روند بازگشت بیماری وجود دارد.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها