عضویت العربیة English
امام سجاد علیه‌السلام: [اى زینب] تو بحمداللّه عالمى هستى که نزد کسى تعلیم ندیدى و دانایى هستى که نزد کسى نیاموختى. بحارالأنوار، ج45، ص164

غذا خوردن پشت میزکار نباید تبدیل به یک عادت شود

غذا خوردن پشت میزکار نباید تبدیل به یک عادت شود
شنبه 30 بهمن 1389  12:49 ب.ظ

غذا خوردن پشت میزکار نباید تبدیل به یک عادت شود

غذا خوردن پشت میز کار نباید تبدیل به یک عادت شود و هر زمان که میسر شد می توان غذا را در آرامش و مکان مناسبت تر میل کرد.
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: افراد در بعضی از مواقع در محیط های کار و به علت نبود وقت کافی مجبور می شوند غذای خود را پشت میز کار میل کنند که لازم است به نکاتی توجه کنند.
براساس اعلام دفتر آموزش و ارتقاء سلامت، وقتی افراد پشت میز کار غذا می خورند باید حواسشان به غذایی که در دهان می گذارند باشد و اجازه ندهند به خاطر این که حواسشان معطوف یک ایمیل و یا یک مورد کاری است بیش از حد غذا بخورند. همچنین افراد می توانند برای ناهار یک وعده غذایی با حجم متعادل مصرف کنند و توجه داشته باشند که این وعده در حدی نباشد که احساس سیری بیش از حد و رخوت بعد از صرف غذا، برایشان ایجاد شود.
بنابراین گزارش، افراد بهتر است که ناهار را از منزل بیاورند و از خوردن غذاهای پرکالری و فست فود اجتناب کنند در واقع ناهار فرصت خوبی است برای این که غذاهای سالم بخورند و بهتر است با خود غذاهای سالم حاوی سبزیجات بیاورند، تا مواد مغذی مهم از جمله پروتئین و فیبر را دریافت کنند.
بنا به توصیه دفتر آموزش ارتقاء سلامت، بهتر است برای حفظ ایمنی غذا و حمل آن از ظرف مخصوص استفاده کرده و سپس آن را به یخچال موجود در محل کار منتقل کنند و اجازه ندهند منتقل کردن غذا به یخچال بیش از 2 ساعت به طول انجامد.
این گزارش می افزاید: افراد می توانند هر زمان که فرصت بود به قدم زدن و پیاده روی بپردازند و اگر مجبور هستند که پشت میز، غذا را صرف کنند باید به دنبال راهکارهایی برای حرکت در بقیه اوقات روز باشند و سعی کنند در مسیر برگشت به خانه قدری پیاده روی کنند.
این گزارش حاکیست، میز کار را همیشه باید مرتب، تمیز و ضدعفونی کنند و تمیز کردن میزکار حداقل روزی یکبار با مواد ضدعفونی توصیه می شود. پاک کردن میز تنها با دستمال کاغذی فایده چندانی ندارد و در از بین بردن آلودگی ها مؤثر نیست. افراد می توانند در هنگام صرف غذا بر روی میزکار خود، از یک روکش یا رومیزی کوچک استفاده کرده تا بین میکروب ها و غذای آنها مانع ایجاد شود همچنین می توانند غذا را به همراه یک دوست یا همکار صرف کنند تا فرصتی را برای استراحت و تجدید روحیه و تعامل با همکاران به خود بدهند

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
hojat20 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها