عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

غذا خوردن پشت میزکار نباید تبدیل به یک عادت شود

غذا خوردن پشت میزکار نباید تبدیل به یک عادت شود
شنبه 30 بهمن 1389  12:49 ب.ظ

غذا خوردن پشت میزکار نباید تبدیل به یک عادت شود

غذا خوردن پشت میز کار نباید تبدیل به یک عادت شود و هر زمان که میسر شد می توان غذا را در آرامش و مکان مناسبت تر میل کرد.
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: افراد در بعضی از مواقع در محیط های کار و به علت نبود وقت کافی مجبور می شوند غذای خود را پشت میز کار میل کنند که لازم است به نکاتی توجه کنند.
براساس اعلام دفتر آموزش و ارتقاء سلامت، وقتی افراد پشت میز کار غذا می خورند باید حواسشان به غذایی که در دهان می گذارند باشد و اجازه ندهند به خاطر این که حواسشان معطوف یک ایمیل و یا یک مورد کاری است بیش از حد غذا بخورند. همچنین افراد می توانند برای ناهار یک وعده غذایی با حجم متعادل مصرف کنند و توجه داشته باشند که این وعده در حدی نباشد که احساس سیری بیش از حد و رخوت بعد از صرف غذا، برایشان ایجاد شود.
بنابراین گزارش، افراد بهتر است که ناهار را از منزل بیاورند و از خوردن غذاهای پرکالری و فست فود اجتناب کنند در واقع ناهار فرصت خوبی است برای این که غذاهای سالم بخورند و بهتر است با خود غذاهای سالم حاوی سبزیجات بیاورند، تا مواد مغذی مهم از جمله پروتئین و فیبر را دریافت کنند.
بنا به توصیه دفتر آموزش ارتقاء سلامت، بهتر است برای حفظ ایمنی غذا و حمل آن از ظرف مخصوص استفاده کرده و سپس آن را به یخچال موجود در محل کار منتقل کنند و اجازه ندهند منتقل کردن غذا به یخچال بیش از 2 ساعت به طول انجامد.
این گزارش می افزاید: افراد می توانند هر زمان که فرصت بود به قدم زدن و پیاده روی بپردازند و اگر مجبور هستند که پشت میز، غذا را صرف کنند باید به دنبال راهکارهایی برای حرکت در بقیه اوقات روز باشند و سعی کنند در مسیر برگشت به خانه قدری پیاده روی کنند.
این گزارش حاکیست، میز کار را همیشه باید مرتب، تمیز و ضدعفونی کنند و تمیز کردن میزکار حداقل روزی یکبار با مواد ضدعفونی توصیه می شود. پاک کردن میز تنها با دستمال کاغذی فایده چندانی ندارد و در از بین بردن آلودگی ها مؤثر نیست. افراد می توانند در هنگام صرف غذا بر روی میزکار خود، از یک روکش یا رومیزی کوچک استفاده کرده تا بین میکروب ها و غذای آنها مانع ایجاد شود همچنین می توانند غذا را به همراه یک دوست یا همکار صرف کنند تا فرصتی را برای استراحت و تجدید روحیه و تعامل با همکاران به خود بدهند

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
hojat20 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها