عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توصیه های دفتر آموزش و ارتقاء سلامت برای رفع خستگی زودهنگام در زنان شاغل

توصیه های دفتر آموزش و ارتقاء سلامت برای رفع خستگی زودهنگام در زنان شاغل
شنبه 30 بهمن 1389  12:51 ب.ظ

دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت توصیه هایی را برای رفع خستگی زودهنگام در زنان شاغل اعلام کرد.
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت اعلام کرد: زنان شاغل علاوه بر انجام کار در خارج از منزل، باید وظایف مادری را ایفا کنند و علت عمده خستگی زنان، کم خونی، کم کاری تیروئید، عفونت دستگاه ادراری، مصرف کافئین زیاد، رژیم غذایی نامناسب، کمبود خواب، بیماری های قلبی و استرس عنوان شده است.
بنابراین گزارش، زنان در صورت ابتلا به کم خونی، با تشخیص پزشک، می توانند در کنار توصیه های دارویی، با مصرف غذاهایی همچون اسفناج، کلم بروکلی و گوشت مشکل خستگی را در کمتر از 30 روز رفع کنند.
دفتر آموزش و ارتقاء سلامت توصیه کرد: اگر افراد به طور معمول کم کار هستند و یا دچار افسردگی شده اند، ممکن است تیروئید کم کار داشته باشند که در این صورت، می توانند با مراجعه به پزشک و درمان به رفع مشکل خود کمک کنند.
این گزارش حاکیست، مصرف کافئین زیاد و رژیم غذایی نامناسب می تواند موجب بروز خستگی زودرس در زنان شود همچنین استفاده از قهوه، شکلات و نوشابه، به دلیل کاهش دریافت کالری می تواند در بروز خستگی مؤثر باشد. گفتنی است، بی نظمی و کمبود خواب نیز، از دیگر عوامل بروز خستگی عنوان شده است و توصیه شده با خوردن غذاهای سبک در شب و تنظیم ساعت خواب می توانند به شادابی خود در محیط خانه و اجتماع کمک کنند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها