عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تغذیه سالم از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی (who)

تغذیه سالم از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی (who)
شنبه 30 بهمن 1389  12:53 ب.ظ

تغذیه سالم از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی (who)

داشتن یک رژیم غذای سالم و کامل یعنی غذایی که ویتامین های کافی و سبزی ها و میوه ها را داشته باشد و همچنین املاح مورد نیاز را از طریق مواد غذایی مثل گوشت، شیر، غلات و حبوبات به طور کافی دریافت کند اینچنین رژیم غذایی موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن انسان می شود و شادابی و طراوت پوست را به همراه خواهد داشت . به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، رژیم غذایی سالم موجب حفظ تناسب بدن و دوری انسان از انواع بیماریها شامل ؛ دیابت ، افزایش کلسترول و تریگلیسیرید و بیماری های قلبی ، عروقی می شود . لازم به ذکر است گرچه تعریف یکسان برای یک تغذیه سالم و صحیح در جهان وجود ندارد اما سازمان بهداشت جهانی ( who )تغذیه سالمی به شکل زیر توصیه کرده و می گوید رژیم غذایی که نزدیک به حالت زیر باشد یک رژیم غذایی سالم محسوب می گردد :
1- کربوهیدارتها ( عمدتا نشاسته و قند طبیعی ) باید 55 تا 5٧ درصد رژیم غذایی را تشکیل دهد. 2- قند تغلیظ شده ( مانند شیرینیها ) باید کمتر از ده در صد را تشکیل دهد. 3- رژیم غذایی روزانه باید شامل ده تا پانزده درصد مواد پروتئینی باشد. 4- چربی باید به پانزده تا سی در صد محدود بماند و سهم چربی اشباع شده باید زیر ده در صد کل رژیم غذایی باشد. 5- نمک باید به کمتر از پنج گرم در روز محدود بماند. 6- میزان مصرف سبزیجات و میوه ها باید روزانه حدود چهار صد گرم باشد. این سازمان عنوان می کند افزایش فعالیت جسمانی برای سلامتی لازم است و تمامی مردم باید روزانه حداقل یک ساعت فعالیت جسمانی داشته باشند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها