عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تغذیه سالم از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی (who)

تغذیه سالم از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی (who)
شنبه 30 بهمن 1389  12:53 ب.ظ

تغذیه سالم از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی (who)

داشتن یک رژیم غذای سالم و کامل یعنی غذایی که ویتامین های کافی و سبزی ها و میوه ها را داشته باشد و همچنین املاح مورد نیاز را از طریق مواد غذایی مثل گوشت، شیر، غلات و حبوبات به طور کافی دریافت کند اینچنین رژیم غذایی موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن انسان می شود و شادابی و طراوت پوست را به همراه خواهد داشت . به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، رژیم غذایی سالم موجب حفظ تناسب بدن و دوری انسان از انواع بیماریها شامل ؛ دیابت ، افزایش کلسترول و تریگلیسیرید و بیماری های قلبی ، عروقی می شود . لازم به ذکر است گرچه تعریف یکسان برای یک تغذیه سالم و صحیح در جهان وجود ندارد اما سازمان بهداشت جهانی ( who )تغذیه سالمی به شکل زیر توصیه کرده و می گوید رژیم غذایی که نزدیک به حالت زیر باشد یک رژیم غذایی سالم محسوب می گردد :
1- کربوهیدارتها ( عمدتا نشاسته و قند طبیعی ) باید 55 تا 5٧ درصد رژیم غذایی را تشکیل دهد. 2- قند تغلیظ شده ( مانند شیرینیها ) باید کمتر از ده در صد را تشکیل دهد. 3- رژیم غذایی روزانه باید شامل ده تا پانزده درصد مواد پروتئینی باشد. 4- چربی باید به پانزده تا سی در صد محدود بماند و سهم چربی اشباع شده باید زیر ده در صد کل رژیم غذایی باشد. 5- نمک باید به کمتر از پنج گرم در روز محدود بماند. 6- میزان مصرف سبزیجات و میوه ها باید روزانه حدود چهار صد گرم باشد. این سازمان عنوان می کند افزایش فعالیت جسمانی برای سلامتی لازم است و تمامی مردم باید روزانه حداقل یک ساعت فعالیت جسمانی داشته باشند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها