عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شمار شهداي تظاهرات ديروز يمن به 5 نفر رسيد

شمار شهداي تظاهرات ديروز يمن به 5 نفر رسيد
شنبه 30 بهمن 1389  01:25 ب.ظ

89/11/30 - 09:34
شماره:8911300153
جديدترين تحولات امنيتي يمن؛
شمار شهداي تظاهرات ديروز يمن به 5 نفر رسيد

خبرگزاري فارس: حمله ديروز عناصر وابسته به رژيم حاكم يمن به تظاهرات‌كنندگان خواستار سرنگوني اين رژيم 5 كشته و ده‌ها زخمي برجاي گذاشت.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "الجزيره "، در پي حمله نيروهاي امنيتي يمن به تظاهرات‌كنندگان در شهرهاي "عدن " و "تعز " واقع در جنوب اين كشور 5 شهروند يمني كشته و ده‌ها نفر زخمي شدند.

علاوه بر شهرهاي جنوبي يمن، پايتخت اين كشور نيز شاهد درگيري ميان نيروهاي امنيتي وابسته به "علي عبدالله صالح " و شهروندان يمني بود. نيروهاي امنيتي با لباس شخصي ميان تظاهرات كنندگان تلاش مي‌كردند تا خشم مردم يمن از عملكرد رژيم حاكم را سركوب كنند اما آنها همچنان خواستار سرنگوني علي عبدالله صالح بودند.

به گفته شاهدان عيني، نيروهاي امنيتي يمن به طرف تظاهرات‌كنندگان تيراندازي مي‌كردند و به طرف آنها گازهاي اشك‌آور پرتاب مي‌كردند اما اين اقدامات موجب عقب‌نشيني مردم معترض يمن نشد.

تظاهرات‌كنندگان در محله "الشيخ عثمان " ساختمان شوراي محلي و مركز پليس و برخي خودروها را آتش زدند. از سوي ديگر نيروهاي امنيتي تمام ورودي‌هاي اين شهرها را بستند و تعداد زيادي از فعالان حاضر را در تظاهرات دستگير كردند.

رئيس جمهور يمن چندي پيش با صدور بيانيه‌اي پس از 33 سال حاضر شده است كه مطالبات و آراي مردم كشورش را در دفتر خود بشنود اما اين اقدام و حتي عقب‌نشيني رئيس‌جمهور يمن از تمديد يا موروثي كردن حكومتش نتوانست خشم مردم اين كشور را مهار كند.

به عقيده تحليلگران مسائل سياسي، با پيروزي انقلابهاي مردمي مصر و تونس مردم يمن نيز تا سقوط ديكتاتور ساكت نخواهند ماند و تمام ترفندهاي صالح براي ابقاي در پستش بي‌نتيجه بماند.

انتهاي پيام/++*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها