عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرانسه صادرات سلاح به ليبي و بحرين را به تعليق درآورد

فرانسه صادرات سلاح به ليبي و بحرين را به تعليق درآورد
شنبه 30 بهمن 1389  01:27 ب.ظ

89/11/30 - 10:09
شماره:8911271076
در پي تشديد ناآرامي‌ها،
فرانسه صادرات سلاح به ليبي و بحرين را به تعليق درآورد

خبرگزاري فارس: در پي تشديد ناآرامي‌ها در بحرين و ليبي، فرانسه روز گذشته از تصميم خود براي توقف صادرات تجهيزات امنيتي به اين دو كشور خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، فرانسه روز گذشته با اشاره به كشته شدن چندين نفر در جريان ناآرامي‌ها و درگيري‌هاي اخير بحرين و ليبي، از تصميم خود براي تعليق موقت صادرات تجهيزات امنيتي به اين كشورها خبر داد.

"برنار والرو " سخنگوي وزارت امور خارجه فرانسه روز گذشته در اظهاراتي در همين رابطه اعلام كرد: «فرانسه از امروز صادرات تجهيزات امنيتي به بحرين و ليبي را به تعليق درآورده است.»

تعليق صادرات سلاح و تجهيزات امنيتي فرانسه به بحرين و ليبي پس از آن صورت گرفت كه پاريس روز پنجشنبه گذشته از خشونت‌هاي اخير ليبي، بحرين و يمن كه منجر به كشته و مجروح شدن چندين نفر شده است، ابراز تأسف و نگراني كرد.

بر اساس اين گزارش، در جريان ناآرامي‌هاي اخير بحرين و ليبي شمار زيادي از تظاهرات‌كنندگان به دنبال درگيري با نيروهاي امنيتي كشته و مجروح شده‌اند.

مردم بحرين و ليبي از چندي پيش در اعتراض به نحوه حكومت حاكمان خود به خيابان‌ها آمده‌اند و خواستار برقراري دموكراسي در كشورشان هستند.

"معمر قذافي " رهبر ليبي از حدود 40 سال پيش قدرت مطلق را در اين كشور در دست دارد و پس از قيام‌هاي مصر و تونس و بركناري "زين‌العابدين بن‌علي " و "حسني مبارك " رؤساي جمهوراين دو كشور، مردم ليبي نيز اعتراض‌هاي خود را آغاز كردند.

گزارش ها حاكي از آن است كه در تظاهرات روز گذشته در ليبي، دستكم 24 نفر در درگيري با نيروهاي امنيتي جان خود را از دست داده‌اند.

انتهاي پيام/fr/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها