اوباما ناچار به محكوم كردن خشونت‌ها در بحرين شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287040
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اوباما ناچار به محكوم كردن خشونت‌ها در بحرين شد

89/11/30 - 10:24
شماره:8911300008
در پي گسترش ناآرامي‌ها در بحرين؛
اوباما ناچار به محكوم كردن خشونت‌ها در بحرين شد

خبرگزاري فارس: به دنبال كشتار معترضين بحريني توسط ارتش اين كشور، دولت آمريكا به ناچار عليرغم حمايت‌هاي پيشين از دولت منامه، مجبور به محكوم كردن خشونت‌هاي دولت عليه معترضين شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "باراك اوباما " روز گذشته شخصاً از شاه بحرين درخواست خويشتنداري كرد و خشونت‌هاي دولت بحرين عليه معترضين اين كشور را محكوم كرد.

تماس تلفني اوباما به "حامد بن عيسي آل خليفه " شاه بحرين درست در روزي صورت گرفت كه واشنگتن در دوراهي حمايت از دولت هم‌پيمان خود و ميل و اشتياق معترضين اين كشور كه به دنبال حقوق خود بودند، گرفتار شده بود.

اوباما در يك تماس تلفني با شاه بحرين هشدار داد كه آمريكا بر اين باور است كه ثبات در بحرين كه مقر ناوگان پنجم آمريكا است به اصلاحات سياسي بستگي دارد.

كاخ سفيد در بيانيه‌اي در خصوص اين گفت‌وگو اعلام كرد: رئيس‌جمهور اوباما با شاه حامد بن عيسي آل خليفه در خصوص موقعيت و وضعيت در بحرين گفت‌وگو كردند و رهبر آمريكا خشونت‌هايي كه عليه تظاهرات آرام مردم صورت گرفته بود را محكوم كرد و به صراحت از دولت بحرين درخواست خويشتنداري كرد و خواست كه با افراد مسئول اين خشونت‌ها برخورد شود.

اوباما در حالي به فكر افتاد كه با شاه اردن وارد بحث شود كه چندين روز از خونريزي‌ها و كشتار مردم معترض در اين كشور توسط ارتش بحرين مي‌گذرد.

اوايل روز گذشته نيز اوباما بيانيه‌اي را صادر كرد و در آن در خصوص خشونت‌هاي بحرين، ليبي و يمن ابراز نگراني كرده بود و اين خشونت‌ها را محكوم كرده بود.

در اين بيانيه آمده بود: آمريكا استفاده از خشونت دولت‌ها عليه معترضين آرام در كشورهاي يمن، بحرين و ليبي و هر كشور ديگر را محكوم مي‌كند. ما به خانواده و دوستان افرادي كه در تظاهرات كشته‌ شده‌اند تسليت عرض مي‌كنيم.

اين بيانيه مي‌افزايد: آمريكا از دولت هاي بحرين، ليبي و يمن درخواست مي‌كند تا در مقابل تظاهرات آرام مردم از خود خويشتنداري نشان دهند و به حقوق مردم خود احترام بگذارند.

روز گذشته، روزنامه آمريكايي لس‌آنجلس‌تايمز در تحليل كاملي نوشت كه بحرين مقر ناوگان پنجم آمريكا است و سقوط دولت اين كشور مي تواند، نظم استراتژيك در خاورميانه را با مشكل مواجه كند و به طور بالقوه نفوذ آمريكا را دچار تضعيف كند و موقعيت ايران را تقويت كند.

اين روزنامه‌ آمريكايي ادامه داد كه اعتراضات گسترده و متعاقب آن خشونت‌هاي عظيم در بحرين، بار ديگر دولت "باراك اوباما " را بر آن داشته است تا به تلاش خود ادامه دهد تا يكي از همپيمانان خود را كه در محاصره شهروندان مخالف خود قرار گرفته است به حالت ثبات برساند.

بر اساس اين گزارش از آنجايي كه سقوط بحرين موقعيت آمريكا را نيز در معرض خطر قرار مي‌دهد، مقامات آمريكايي بر آن شده‌اند تا به اشكال مختلف مانع از سقوط دولت اين كشور شود.

"هيلاري كلينتون "، وزير خارجه آمريكا، "رابرت گيتس "، وزير دفاع آمريكا و ديگر مقامات آمريكا نيز مقامات بحريني را ترغيب كردند تا هرگونه خشونت عليه معترضين را لغو كند و هرچه سريعتر اصلاحات سياسي اتخاذ كند كه معترضين را راضي كند.

انتهاي پيام/ص

 
 
شنبه 30 بهمن 1389  01:30 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها