عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رويترز: ملك عبدالله هفته جاري به عربستان بازمي‌گردد

رويترز: ملك عبدالله هفته جاري به عربستان بازمي‌گردد
شنبه 30 بهمن 1389  01:31 ب.ظ

89/11/30 - 10:30
شماره:8911300247
رويترز: ملك عبدالله هفته جاري به عربستان بازمي‌گردد

خبرگزاري فارس: خبرگزاري رويترز به نقل از يك منبع وزارت خارجه عربستان نوشت كه پادشاه بيمار عربستان پس از سه ماه دوري از كشور، هفته جاري به رياض بازمي‌گردد.

به گزارش فارس، خبرگزاري رويترز به نقل از يك سخنگوي وزارت خارجه عربستان كه خواست نامش فاش نشود، نوشت: " ملك عبدالله ظرف هفته آتي به كشور بازمي‌گردد. "

بنابر اين گزارش، در خيابان‌هاي شهر رياض نيز پرچم‌ها و پلاكاردهايي براي خوش‌آمد گويي به پادشاه نصب شده است.

رويترز به نقل از تحليلگران نوشت با توجه به دومينوي قيام‌هاي مردمي در كشورهاي تونس و مصر و چالش‌هايي از جمله افزايش آمار بيكاري بين جوانان و كمبود مسكن كه عربستان سعودي با آن روبه‌رو است احتمالا ملك عبدالله از برخي اصلاحات براي تعامل با معارضان سعودي سخن به ميان آورد.

اين در حالي است كه منابع اطلاعاتي غربي نيز هفته گذشته اعلام كردند كه وضعيت سلامت "ملك عبدالله " به‎شدت وخيم شده است.

شايعاتي مبني بر مرگ ملك عبدالله نيز حدودا 10 روز پيش مطرح شد كه به‎جز افزايش قيمت نفت و رد اين شايعه از سوي يكي از اعضاي خاندان سلطنتي آل سعود واكنش ديگري به همراه نداشت.

ملك عبدالله پس از دو ماه اقامت در آمريكا براي سپري كردن دوران نقاهت در مراكش به سر مي‌برد.

طي شش ماه گذشته ملك عبدالله اختيارات خود را به "نايف بن عبدالعزيز " معاون نخست وزير و وزير كشور خود واگذار كرد و نايف از اواخر 2010 مسئول سياست خارجي و همچنين سياست داخلي عربستان بوده است.

شاهزاده "سلطان بن عبدالعزيز " نيز كه ولي‌عهد ملك عبدالله است، به دليل مشكل آلزايمر و ديگر مشكلات جسمي به حاشيه رانده شده است.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها