عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

کودکان پس از 6 ماهگی نیاز بیشتری به آهن و روی پیدا می کنند

کودکان پس از 6 ماهگی نیاز بیشتری به آهن و روی پیدا می کنند
شنبه 30 بهمن 1389  01:32 ب.ظ

کودکان پس از 6 ماهگی نیاز بیشتری به آهن و روی پیدا می کنند

یک فوق تخصص اطفال گفت: مصرف انرژی در کودکان پس از 6 ماهگی افزایش می یابد و به همین دلیل کودک نیاز بیشتری به آهن و روی پیدا می کند.
احمد هاشمی با بیان اینکه بهترین زمان آغاز تغذیه کمکی در شیرخوار، پایان 6 ماهگی است، اظهار داشت: پس از 6 ماهگی، مصرف انرژی در کودکان افزایش می یابد و به همین دلیل بدن کودک نیاز بیشتری به "آهن " و "روی " پیدا می کند.
وی گفت: متأسفانه بعضی از مادران به میل خود، تغذیه کمکی را زود آغاز می کنند و همین موضوع ناراحتی های گوارشی را برای کودک به وجود می آورد؛ البته در شرایطی نظیر عدم افزایش وزن کودک با نظر متخصص اطفال می توان تغذیه کمکی را قبل از 6 ماهگی آغاز کرد.
این فوق تخصص اطفال، احتمال حساسیت، آسم، اگزما و جوش های کهیر مانند را از عوارض مصرف زودهنگام غذاهای کمکی در کودکان دانست و افزود: با خوراندن غذای کمکی قبل از 6 ماهگی، کودک دیگر تمایلی به خوردن شیر مادر ندارد و ترجیح می دهد غذاهای کمکی را مصرف کند و به دلیل عدم تشکیل آنزیم ها برای هضم غذا، طفل دچار اسهال و استفراغ می شود.
هاشمی ادامه داد: تعذیه با شیر مادر به طور صحیح،تمایل به شیر دادن در مادر و آرامش فکری و روحی وی در افزایش شیر بسیار مهم و مؤثر است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها