عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

حماس: وتوي آمريكا سيلي محكمي به تشكيلات خودگردان است

حماس: وتوي آمريكا سيلي محكمي به تشكيلات خودگردان است
شنبه 30 بهمن 1389  01:33 ب.ظ

89/11/30 - 10:45
شماره:8911300211
حماس: وتوي آمريكا سيلي محكمي به تشكيلات خودگردان است

خبرگزاري فارس: جنبش مقاومت اسلامي فلسطين(حماس) وتوي آمريكا براي جلوگيري از محكوميت شهرك‌سازي رژيم صهيونيستي در اراضي فلسطيني را سيلي محكمي به تشكيلات خودگردان دانست.

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌هاي فلسطين، به دنبال اقدام آمريكا در وتوي قطعنامه فلسطيني محكوميت شهرك‌سازي رژيم صهيونيستي در شوراي امنيت، جنبش حماس اعلام كرد كه اين اقدام حمايت از اشغالگري اين رژيم و سيلي آمريكا به تشكيلات خودگردان است.

در همين رابطه "نبيل ابوردينه " سخنگوي رياست تشكيلات خودگردان تاكيد كرد كه استفاده آمريكا از حق وتو عليه اين قطعنامه وضعيت خاورميانه را پيچيده‌تر مي‌كند.

وي افزود: وتوي آمريكا به نفع روند صلح نيست بلكه اسرائيل را به ادامه شهرك‌سازي و فرار از مستلزمات صلح تشويق مي‌كند. اتحاديه عرب نيز ديشب اقدام آمريكا براي ممانعت از محكوميت شهرك‌سازي رژيم صهيونيستي را به شدت محكوم كرد.

"محمد صبيح " معاون دبيركل اتحاديه عرب در امور فلسطين گفت: اين اقدام آمريكا قبيح و غيرقابل توجيه است و اسرائيل تجاوزگر را به نقض تصميمات بين‌المللي و قطعنامه‌هاي سازمان ملل در خصوص غيرقانوني بودن شهرك‌سازي اسرائيل را تشويق مي‌كند.

وي تصريح كرد: استفاده از وتو ميزان اجحاف آمريكا در حق مسئله فلسطين را نشان مي‌دهد و ثابت مي‌كند كه سياست‌هاي آمريكا بر اساس سياست يك بام و دو هواست.

وي افزود: چگونه ممكن است آمريكا از يك سو از شهرك‌سازي اين گونه حمايت كند و از سوي ديگر براي برقراري صلح تلاش جدي كند.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263662
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها