عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

آقاي وزير ميدان لؤلؤه يك «قربانگاه واقعي» بود

شنبه 30 بهمن 1389  01:34 ب.ظ

89/11/30 - 10:55
شماره:8911300319
حوادث خونين بحرين از زبان خبرنگار روزنامه الوسط؛

خبرگزاري فارس: خبرنگار روزنامه الوسط در كنفرانس خبري خطاب به وزير خارجه بحرين آنچه كه در ميدان لؤلؤه صورت گرفت را يك «كشتار» خواند و گفت: آقاي وزير ميدان لؤلؤه يك «قربانگاه واقعي» بود. من از شما و اعضاي خاندان حاكم سؤال مي‌كنم كه مشكل كجاست؟

به گزارش خبرگزاري فارس، «ريم خليفه» خبرنگار روزنامه الوسط در كنفرانس مطبوعاتي كه پس از برگزاري اجلاس فوق‌العاده شوراي همكاري خليج فارس در منامه با حضور شيخ خالد وزير خارجه بحرين، شيخ عبدالله بن زايد وزير خارجه امارات و دبيركل شوراي همكاري خليج فارس برگزار شد، وقتي به حوادث ميدان لؤلؤه و محل تجمع اعتصاب كنندگان اشاره كرد، نتوانست جلو اشك‌هايش را بگيرد و شديداً گريست و آنچه را كه در ميدان لؤلؤه گذشت، يك «قربانگاه واقعي» توصيف كرد.

وي گفت: آقاي وزير، من اولين بار است كه سؤال نمي‌كنم، من در برابر تمامي رسانه‌هاي گروهي مي‌خواهم چند كلمه با شما سخن بگويم، من يك هموطن بحريني هستم، پدرم سني مذهب و مادرم شيعه است، ازدواج و ارتباط (بين شيعه و سني) در بحرين بخشي از فرهنگ ما شده است، ما هيچگونه تبعيضي قائل نيستيم، من طايفه‌گرا نيستم، من تا استخوان به وطنم عشق مي‌ورزم، من يك روزنامه‌نگار مستقل هستم، به خاطر عشق به ميهنم حاضرم هر چه وطنم بخواهد در اختيار قرار دهم، ما وعده ملك حمد را باور كرديم و به منشور ملي راي داديم، ولي آقاي وزير آنچه در ميدان لؤلؤه رخ داد، يك «كشتار» و «قربانگاه» بود.
اجازه بدهيد در برابر رسانه‌هاي بحريني و خارجي بگويم نمي‌خواهم براي كسي دردسر درست كنم، ولي آنچه در بيمارستان سلمانيه ديدم، نمي‌توان باور كرد، ما به خون نياز داريم، آقاي وزير در اين بيمارستان مجروحاني هستند كه به خون نياز دارند.

نمي‌خواهم وقت شما را بگيرم، فقط اجازه بدهيد و معذورم بداريد، من يك ميهن‌پرست هستم و مي‌خواهم بگويم كه ما خواهان تغيير حكومت نيستيم، ما فقط مي‌خواهيم صداي ما گوش شنوا داشته باشد و در روند اصلاحات و توسعه شركت داشته باشيم.
آقاي وزير من از شما و از همه اعضاي خاندان حاكم سؤال مي‌كنم مشكل در كجاست؟ آيا مشكل در عدم اعتماد است؟ براي چه؟ آيا مشكل بي اعتمادي وجود دارد؟ اين همه تبعيض براي چيست؟

آقاي وزير عذرخواهي مي‌كنم، ببخشيد، باز مي‌گويم ببخشيد وقتي من آن صحنه‌ها، مجروحان و مردمي را ديدم كه روي زمين افتاده بودند، آقاي وزير اكنون كه اين حرف‌ها را مي‌زنم، تمام بدنم مي‌لرزد، من با وطنم در حال عزاي عمومي به سر مي‌برم، اجازه بدهيد، اجازه دهيد من با كمال ادب و احترام مي‌گويم، من از ملك حمد مي‌خواهم اقدام عاجلانه‌اي اتخاذ كند و اين كشور را نجات دهد.
ارتش يا ارتش‌هايي از كشورهاي همجوار ما مداخله كرد و به خيابان ريخت. به من اجازه دهيد، من اكنون به عنوان يك روزنامه نگار صحبت نمي‌كنم، من مي‌خواهم بگويم چرا چنين اتفاقي افتاد؟ آيا نيازي به آوردن ارتش از كشورهاي همسايه بود؟

جناب وزير ما از ساعت 3 بامداد تاكنون نخوابيده‌ايم، واي بر شما؛ والله واي بر شما، من از صميم قلب مي‌خواهم و با خواهش مي‌گويم كه بايد اين اوضاع حل شود، از اينكه وقتتان را گرفتم عذر مي‌خواهم.

* وزير خارجه بحرين: از هيچ كشوري ارتش نياورديم

برپايه اين گزارش، وزير خارجه بحرين در پاسخ به اين اظهارات گفت: ما از هيچ كشوري ارتش نياورديم و آنچه اتفاق افتاد حفظ نظم از سوي نيروي دفاع بحرين بود كه براي حفظ نظم منطقه انجام شد وگرنه ارتش بحرين يا نيروي دفاع بحرين تاكنون اسلحه به روي مردم نكشيده است.
نمي توانم بپذيرم كه نيروي دفاع به سوي مردم آتش گشوده است، اين ارتش كشور است كه از ميهن و دستاوردهاي آن و حفظ جان مردم و جلوگيري از خونريزي حمايت مي‌كند.
انتهاي پيام/ش

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 245540
دسترسی سریع به انجمن ها