عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انقلابيون بحرين خواستار بركناري دولت شدند

انقلابيون بحرين خواستار بركناري دولت شدند
شنبه 30 بهمن 1389  01:36 ب.ظ

89/11/30 - 11:09
شماره:8911251023
انقلابيون بحرين خواستار بركناري دولت شدند

خبرگزاري فارس: يك مقام بلندپايه معارضان شيعه بر كناره‌گيري دولت كنوني و خروج نيروهاي مسلح از خيابان‌هاي منامه تاكيد كرد و آن را شرط هرگونه گفت‌وگو با رژيم حاكم دانست.

به گزارش فارس، "عبدالجليل خليل ابراهيم "، رئيس فراكسيون الوفاق اصلي‌ترين جريان معارض شيعي در بحرين تاكيد كرد استعفاي دولت و عقب‌نشيني نيروهاي مسلح از خيابان‌هاي منامه شرط معارضان براي گفت‌وگو با دولت است.

وي افزود: ما از سوي دولت زبان گفت‌وگو نمي‌بينيم بلكه اين زبان سلاح است، ارتش به سوي تظاهرات كنندگان تيراندازي كرده است كه به زخمي شدن 95 نفر منجر شده كه سه نفر آنها آنطور كه گفته شده حالشان بسيار وخيم است.

"حمد بن عيسي آل خليفه " پادشاه بحرين جمعه شب ولي‌عهد خود را مامور اجراي اصلاحات فراگير در كشور و گفت‌وگو با معارضان كرد تا با اين كار خشم مردم خود را فرو نشاند.

شاهزاده "سلمان بن حمد آل خليفه "، ولي‌عهد بحرين ديروز در گفت‌وگويي تلويزيوني گفت كه از همه طرف‌ها مي‌خواهيم اوضاع را آرام كنند چون بدون آرامش نمي‌توان هيچ مشكلي را حل كرد.

وي قول داد همه مشكلات مردم بحرين در قالب گفت‌وگو با همه طرف‌ها مورد بررسي قرار گيرد.

ولي‌عهد بحرين ادعا كرد كه هيچ تفاوتي بين شهروندان قائل نيست و چيزي كه اكنون اتفاق افتاد غيرقابل قبول است.

وي تاكيد كرد كشور در شرايط خطرناكي واقع است و همگي بايد با پذيرش مسئوليت در سايه آرامش كامل گفت‌وگو كنيم.

شاهزاده سلمان مردم بحرين را در زمان كنوني دو دسته خواند و گفت كشورهاي عديده‌اي با اوضاع مشابه روبه‌رو شدند اما عاقلان در نهايت آمدند و نشستند و گفت‌وگو كردند و درباره همه چيز بحث كردند.

خبرگزاري فرانسه نيز نوشت: ديروز جمعه درست زماني كه ولي‌عهد بحرين در حال بيان اين اظهارات و سخن از گفت‌وگو بود نيروهاي امنيتي بحرين همچنان به سوي تظاهرات كنندگان تيراندازي مي‌كردند.

نيروهاي امنيتي بحرين در تظاهرات يكشنبه تا جمعه گذشته مردم اين كشور عليه رژيم حاكم صدها تن را به خاك و خون كشيدند و تاكنون چهار نفر از آنان را كشته و بيش از يكصد نفر را مجروح كرده‌اند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها