عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است

غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است
شنبه 30 بهمن 1389  01:37 ب.ظ

غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است

وعده های غذایی مکرر و حجم کم برای افراد دیابتی که قرص یا انسولین مصرف می کنند مناسب است و باعث تنظیم میزان قند خون می شود.
دکتر فروزان صالحی کارشناس اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بیان این مطلب افزود: افراد دیابتی باید از مواد غذایی فیبر دار مثل سبزی و میوه بیشتر استفاده کرده و در هنگام خرید، میوه های کوچک را انتخاب کنند زیرا در غیر این صورت ممکن است مجبور شوند بیشتر بخورند.
وی افزود: توصیه می شود دیابتی ها مصرف نمک را به حداقل برسانند و به دلیل این که خطر بیماری های قلبی عروقی در آنها زیاد است سعی کنند در هنگام صرف غذا و بر سر سفره، به غذا نمک اضافه نکنند. آنها می توانند از گیاهان معطر و ادویه های بدون نمک برای طعم دادن به غذا استفاده کنند.
دکتر صالحی ادامه داد: از غذا های کنسرو شده، کمتر استفاده کنند و روزانه به اندازه کافی مایعات بدون شیرینی بنوشند.
وی با بیان اینکه افراد دیابتی باید مصرف چربی را به حداقل برسانند، تصریح کرد: مغز های گردو و بادام در گروه چربی ها قرار می گیرند و سعی کنید این مواد مغذی را جایگزین چربی های ناسالم قرار دهند البته باید در مصرف آنها زیاده روی نکنید.
کارشناس اداره بهبود تغذیه جامعه خاطر نشان کرد: درمواقع استفاده از گوشت، باید چربی گوشت ها را از آن جدا کرده و قبل از پختن مرغ پوست آن را بکنند همچنین سعی کنند همیشه وزن خود را در حد مطلوب نگهدارند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها