عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است

غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است
شنبه 30 بهمن 1389  01:37 ب.ظ

غذا خوردن منظم در تنظیم میزان قند خون افراد دیابتی مؤثر است

وعده های غذایی مکرر و حجم کم برای افراد دیابتی که قرص یا انسولین مصرف می کنند مناسب است و باعث تنظیم میزان قند خون می شود.
دکتر فروزان صالحی کارشناس اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بیان این مطلب افزود: افراد دیابتی باید از مواد غذایی فیبر دار مثل سبزی و میوه بیشتر استفاده کرده و در هنگام خرید، میوه های کوچک را انتخاب کنند زیرا در غیر این صورت ممکن است مجبور شوند بیشتر بخورند.
وی افزود: توصیه می شود دیابتی ها مصرف نمک را به حداقل برسانند و به دلیل این که خطر بیماری های قلبی عروقی در آنها زیاد است سعی کنند در هنگام صرف غذا و بر سر سفره، به غذا نمک اضافه نکنند. آنها می توانند از گیاهان معطر و ادویه های بدون نمک برای طعم دادن به غذا استفاده کنند.
دکتر صالحی ادامه داد: از غذا های کنسرو شده، کمتر استفاده کنند و روزانه به اندازه کافی مایعات بدون شیرینی بنوشند.
وی با بیان اینکه افراد دیابتی باید مصرف چربی را به حداقل برسانند، تصریح کرد: مغز های گردو و بادام در گروه چربی ها قرار می گیرند و سعی کنید این مواد مغذی را جایگزین چربی های ناسالم قرار دهند البته باید در مصرف آنها زیاده روی نکنید.
کارشناس اداره بهبود تغذیه جامعه خاطر نشان کرد: درمواقع استفاده از گوشت، باید چربی گوشت ها را از آن جدا کرده و قبل از پختن مرغ پوست آن را بکنند همچنین سعی کنند همیشه وزن خود را در حد مطلوب نگهدارند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها