عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رئيس جمهور قرقيزستان به شركت در جشن نوروز دعوت مي‌شود

رئيس جمهور قرقيزستان به شركت در جشن نوروز دعوت مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  01:37 ب.ظ

با ارائه دعوتنامه رسمي؛
رئيس جمهور قرقيزستان به شركت در جشن نوروز دعوت مي‌شود

خبرگزاري فارس: وزير تعاون جمهوري اسلامي ايران به منظور ارائه دعوت‌نامه رسمي رئيس جمهور كشورمان به رئيس جمهور قرقيزستان، به زودي با "رزا آتونبايوا " ديدار مي‌كند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاري فارس در بيشكك، "محمد عباسي " وزير تعاون كشورمان كه به منظور تسليم دعوت‌نامه رسمي محمود احمدي‌نژاد به همتاي قرقيزي وي، در بيشكك بسر مي‌برد، بزودي با رزا آتونبايوا رئيس جمهور قرقيزستان ديدار مي‌كند.
وزير تعاون كشورمان كه روز گذشته وارد بيشكك شد، بطور جداگانه با وزير امور خارجه و وزير امور اقتصادي قرقيزستان ديدار و گفت‌وگو كرد.
"روسلان قزاق باي‌اف " وزير خارجه قرقيزستان در ديداري كه در محل اين وزارت برگزار شد، ضمن خوشامدگويي به هيئت كشورمان، سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي را به مردم و دولت ايران تبريك گفت.
وزير خارجه قرقيزستان با اشاره به اشتراكات تاريخي، فرهنگي و ديني قرقيزستان و ايران اين عامل را در تعميق روابط 2 جانبه و همكاري‌هاي متقابل ملت‌ها و دولت قرقيزستان و ايران ارزشمند خواند.
قزاق باي‌اف تاكيد كرد كه طي سال‌هاي گذشته روابط قرقيزستان و جمهوري اسلامي ايران تحكيم پيدا كرده است كه زمينه مناسبي را براي تعميق همكاري‌هاي 2 جانبه و چندجانبه در عرصه‌هاي گوناگون از جمله بخش‌هاي تجاري، و اقتصادي و سرمايه‌گذاري فراهم كرده است.
همچنين عصر روز گذشته محمد عباسي وزير تعاون و منوچهر مرادي سفير كشورمان در محل وزارت اقتصادي قرقيزستان با "اوچقون بيك تاش باي‌اف " وزير اقتصاد قرقيزستان و رئيس قرقيزي كميسيون تجاري و اقتصادي 2 كشور ديدار و گفت‌وگو كردند.
در اين ديدار كه در فضاي دوستانه صورت گرفت طرف‌ها پيرامون فعاليت كميسيون مشترك اقتصادي قرقيزستان و ايران به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
وزير اقتصادي قرقيزستان با تاكيد بر ظرفيت‌هاي قابل ملاحظه جمهوري اسلامي ايران در بخش‌هاي اقتصادي و سرمايه‌گذاري، حضور گسترده تجار و صاحبان صنايع كشورمان در اقتصاد قرقيزستان را خواستار شد.
در اين نشست بر ضرورت برگزاري نشست دوره‌اي كميسيون مشترك در بهار آينده در تهران تاكيد و مقرر شد دستور كار آن از طريق مبادي ديپلماتيك تعيين و اعلام شود.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها