عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جمعيت حقوق بشر بحرين خواستار محاكمه عاملان سركوب مردم شد

جمعيت حقوق بشر بحرين خواستار محاكمه عاملان سركوب مردم شد
شنبه 30 بهمن 1389  01:38 ب.ظ

89/11/30 - 11:51
شماره:8911300379
جمعيت حقوق بشر بحرين خواستار محاكمه عاملان سركوب مردم شد

خبرگزاري فارس: جمعيت حقوق بشر بحرين ضمن محكوم كردن اقدام نيروهاي امنيتي اين كشور در قلع و قمع تظاهرات صلح‌آميز مردم و سانسور شديد رسانه‌اي حوادث كنوني بحرين خواستار محاكمه عاملان اين خشونت‌ها شد.

به گزارش فارس، پايگاه جمعيت حقوق بشر بحرين در واكنش به حوادث اخير اين كشور و قلع و قمع مردم از سوي نيروهاي امنيتي منامه بيانيه‌اي را منتشر كرد و در آن آمده است: اين انجمن اعمال خشونت‌آميز دولت عليه تظاهرات كنندگان كه به طور مسالمت‌آميز حقوق ملي و خواسته‌هاي مشروع خود را مطالبه مي‌كردند و به شهادت چند تن و زخمي شدن شماري ديگر منجر شد محكوم مي‌كند و حمايت خود را از حق مردم در برپايي تظاهرات صلح‌آميز بر اساس منشورها و توافقات بين‌المللي علاوه بر قانون اساسي و قوانين ملي اعلام مي‌كند.

اين بيانيه افزود: جمعيت حقوق بشر از اينكه اين اقدامات امنيتي غيرقابل قبول در آستانه جشن‌هاي دهمين سالگرد تدوين منشور ملي صورت گرفت ابراز تاسف مي‌كند چون انتظار مي‌رفت اين منشور براي شهروندان آزادي تجمع و تظاهرات مسالمت‌آميز و آزادي بيان را به ارمغان بياورد.

اين جمعيت با تاكيد بر ضرورت محاكمه همه كساني كه از زور و قدرت نظامي عليه تظاهرات كنندگان استفاده كردند، تاكيد كرد: كميته‌‌ تحقيق ملي بي‌طرف و مستقلي نيز بايد تشكيل شود و همه كساني كه مسبب قلع و قمع مردم بودند مجازات شوند و به خسارت ديدگان غرامت مالي و معنوي پرداخت شود.

در ادامه بيانيه تاكيد شده است: به اعتقاد جمعيت حقوق بشر بحرين، نظام حاكم شايسته بود كه به جاي حمله و به كارگيري خشونت غيرقابل توجيه عليه تظاهرات كنندگان به خواسته‌هاي آنها گوش فرا مي‌داد چون راه حل‌هاي امنيتي شيوه مناسب براي حل مسائل اجتماعي و سياسي نست و شيوه گفت‌وگو بر اساس به رسميت شناختن اهميت جامعه شهروندي راه دستيابي به راه حل‌هاي موفقيت آميز براي اين گونه موضوعات است.

جمعيت حقوق بشر بحرين همچنين با محكوم كردن شديد سانسور رسانه‌‌اي و مخفي يا تحريف كردن اطلاعات و حقايق خواستار پوشش كامل رسانه‌اي خواسته‌هاي مردمي و تعامل مثبت رسانه با دغدغه‌هاي شهروندان گرديد.

اين جمعيت بار ديگر از نظام حاكم بر بحرين خواست آزادي‌هاي عمومي را بر اساس منشورهاي بين‌المللي كه دولت بحرين نيز آنها را تاييد كرده است به رسميت شناسد و همه قوانيني را كه آزادي مردم را سلب مي‌كند لغو كند و همه بازداشتي‌ها و محكومين در مسائل امنيتي را آزاد نمايد.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها