عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آمريكا در مناقشه ارضي ژاپن و روسيه طرف توكيو را گرفت

آمريكا در مناقشه ارضي ژاپن و روسيه طرف توكيو را گرفت
شنبه 30 بهمن 1389  01:39 ب.ظ

89/11/30 - 11:52
شماره:8911300159
با به رسميت شناختن حاكميت ارضي ژاپن بر جزاير كوريل
آمريكا در مناقشه ارضي ژاپن و روسيه طرف توكيو را گرفت

خبرگزاري فارس: سفارت آمريكا در روسيه اعلام كرد كه اين كشور از حق حاكميت ژاپن بر چهار جزيره جنوبي در مجمع جزاير كوريل حمايت مي‌كند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «آر.ب.كا ديلي»، سفارت آمريكا در روسيه اعلام كرد كه وزارت امور خارجه اين كشور حق حاكميت ژاپن بر چهار جزيره جنوبي در مجمع الجزاير كوريل را به رسميت مي‌شناسد.

مقامات ديپلماتيك آمريكايي در عين حال تاكيد كردند كه در عين حال از دو كشور روسيه و ژاپن توقع دارند تا به پاي ميز مذاكره نشسته و پيمان صلح را امضاء كنند.

يك مقام دفتر مطبوعاتي سفارت آمريكا در مسكو در پاسخ به درخواست خبرنگاران براي تشريح مواضع رسمي مقامات واشنگتن در خصوص اختلاف ارضي بين روسيه و ژاپن گفت: دولت آمريكا از مواضع طرف ژاپني در اين خصوص حمايت كرده و حق حاكميت اين كشور بر جزاير شمالي مجمع جزاير كوريل را به رسميت مي‌شناسد.

وي افزود: اين موضع‌گيري دولت آمريكا از مدتها قبل مشخص بود و "مارك تونر " معاون سخنگوي وزارت خارجه نيز در كنفرانس مطبوعاتي هفتگي خود تنها اين مسئله را مورد تاييد دوباره قرار داده است.

مقامات ديپلماتيك آمريكايي يادآور شدند كه چندين سال است كه دولت آمريكا از روسيه و ژاپن خواسته تا مذاكراتي را در خصوص حل و فصل اختلافات ارضي خويش بر سر جزاير كوريل انجام داده و پيمان صلح بين دو كشور را امضاء كنند.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها