عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كلينتون: تنها راه‌حلي سياسي به جنگ افغانستان پايان خواهد داد

كلينتون: تنها راه‌حلي سياسي به جنگ افغانستان پايان خواهد داد
شنبه 30 بهمن 1389  01:40 ب.ظ

89/11/30 - 12:00
شماره:8911300479
با اشاره تلويحي به عدم تمايل آمريكا براي عمل به تعهد خروج از افغانستان؛
كلينتون: تنها راه‌حلي سياسي به جنگ افغانستان پايان خواهد داد

خبرگزاري فارس: وزير امورخارجه آمريكا در سخنراني خود در انجمن آسيا در نيويورك ضمن اشاره تلويحي به عدم تمايل واشنگتن براي عمل به تعهد خود براي خروج از افغانستان گفت كه تنها يك راه‌حل سياسي به جنگ در افغانستان پايان خواهد داد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "هيلاري كلينتون " روز گذشته در سخنراني خود در انجمن آسيا در نيويورك با ناديده گرفتن تعهدات واشنگتن براي خروج از افغانستان اعلام كرد تنها يك راه‌حل سياسي به جنگ در افغانستان پايان خواهد داد.

وزير امورخارجه آمريكا با وجود اينكه تلويحا به عدم تمايل واشنگتن براي پايان دادن به جنگ افغانستان اشاره كرد، طي اظهاراتي كاملا متناقض در عين حال بار ديگر بر طرح‌هاي آمريكا براي آغاز كاهش نظاميان مستقر در افغانستان از ماه ژوئيه آتي و تكميل فرايند خروج كامل نظاميان آمريكايي تا پايان سال 2014 نيز تأكيد.

كلينتون در سخنراني خود در اين مركز آمريكايي گفت: افزايش نيروهاي تحت فرماندهي آمريكا در افغانستان طي يك سال گذشته بخشي از راهبرد آمريكا براي جدا كردن طالبان ضعيف شده از القاعده صورت گرفته است.

وي ادامه داد: من مي‌دانم برخي در كنگره و همچنين مكان‌هاي ديگر هستند كه همچنان اين مسئله را مطرح مي‌كنند كه ما به چيزي بيشتر از اسلحه، بمب و نيروهاي نظامي براي دستيابي به اهدافمان در افغانستان نياز داريم.

وزير امورخارجه آمريكا افزود: اما فرماندهان ما در ميدان نبرد نخستين افرادي هستند كه اين ايده را رد مي‌كنند و آن را كوته‌بينانه مي‌خوانند. ما هرگز تعداد كافي از شبه‌نظاميان را از بين نمي‌بريم تا به طور كامل به اين جنگ پايان دهيم.

كلينتون همچنين گفت: امروز افزايش فشار عمليات نظامي ما در افغانستان گزينه قطع روابط با القاعده، محكوم كردن خشونت‌ها و پيروي از قانون اساسي افغانستان و ملحق شدن به جامعه افغانستان را پيش روي طالبان مي‌گذارد. شما مي‌توانيد اين گزينه را رد كنيد و با عواقب ارتباط با القاعده به عنوان يك دشمن جامعه بين‌المللي مواجه شويد.

بنا بر اين گزارش، سخنراني روز گذشته وزير امورخارجه آمريكا در انجمن آسيا در نيويورك بمنظور گراميداشت ياد "ريچارد هالبروك " كه پيش از مرگش به عنوان نماينده ويژه آمريكا در افغانستان و پاكستان خدمت مي‌كرد، برگزار شد. هالبروك رئيس سابق انجمن آسياي نيويورك بود كه در تاريخ 13 دسامبر سال گذشته در سن 69 سالگي از دنيا رفت.

هيلاري كلينتون ضمن اين سخنراني خود همچنين "مارك گراسمن " سفير سابق واشنگتن در آنكارا را نيز به عنوان جانشين هالبروك رسما معرفي كرد.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها