عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

روشی مقرون به صرفه برای پیشگیری از بیماری های قلبی

روشی مقرون به صرفه برای پیشگیری از بیماری های قلبی
شنبه 30 بهمن 1389  01:40 ب.ظ

روشی مقرون به صرفه برای پیشگیری از بیماری های قلبی

پزشکان تاکید کردند مصرف اسفناج و روغن زیتون به کاهش خطر بروز بیماریهای قلبی در زنان کمک می کند.
این پزشکان می گویند روغن زیتون و سبزیجات دارای برگهای پهن و سبز تیره مانند اسفناج پخته و سالاد احتمال ابتلا به امراض قلبی را در زنان کاهش می دهند. این دو ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدانهایی هستند که در کاهش احتمال بروز بیماریهای قلبی و عروقی، فشار خون و حتی سرطان تاثیر گذارند.
نتایج مطالعه جدید این پزشکان نشان داده است که خوردن سالاد با مقادیر کمی روغن زیتون کافی است تا به میزان زیادی خطر بروز بیماریهای قلبی را کاهش دهد.
به گزارش پایگاه اینترنتی اپوزینگ ویوز، در سال 2004 میلادی سازمان جهانی بهداشت تخمین زد که 1/17 میلیون نفر بر اثر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی در سراسر جهان جان باختند.
این سازمان همچنین پیش بینی می کند که تا سال 2030 میلادی، تعداد قربانیان این بیماری به 6/23 میلیون نفر در جهان افزایش خواهد یافت.
این متخصصان در مقاله ای در مجله آمریکایی تغذیه بالینی تاکید کردند: زنانی که روزانه حداقل یک نوبت از سبزیجات برگ پهن و سه قاشق غذاخوری روغن زیتون استفاده می کنند 40 درصد کمتر با خطر بروز بیماریهای قلبی مواجه هستند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها