عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سركوب‌ مردم بحرين چاره‌ساز نيست؛ رژيم بايد به مطالبات مردم تن دهد

سركوب‌ مردم بحرين چاره‌ساز نيست؛ رژيم بايد به مطالبات مردم تن دهد
شنبه 30 بهمن 1389  01:40 ب.ظ

89/11/30 - 12:12
شماره:8911300245
نماينده سابق پارلمان بحرين در گفت‌و‌گو با فارس:
سركوب‌ مردم بحرين چاره‌ساز نيست؛ رژيم بايد به مطالبات مردم تن دهد

خبرگزاري فارس: نماينده سابق پارلمان بحرين با اشاره به اقدامات رژيم حاكم در سركوب قيام مسالمت آميز مردم اين كشور گفت: سركوب مردم عزم آنها را براي تحقق مطالباتشان مصمم‌تر مي‌كند و رژيم چاره‌اي جز اينكه به خواسته هاي جوانان انقلابي پاسخ مثبت بدهد، ندارد.

شيخ "عبدالله عبدالعالي " در گفت‌وگو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس با اشاره به سركوب شديد مردم بحرين توسط نيروهاي امنيتي اين كشور گفت: اين سركوب سبب شده است تا مردم براي دستيابي به خواسته‌هاي خود مصمم‌تر شوند. به طوري كه هم اكنون شاهديم همكاري در ميان جوانان افزايش پيدا كرده و نيروهاي امنيتي از مقابله با موج تظاهرات فز‌اينده مردم بحرين ناتوان شده‌اند.

*خارج شدن كنترل برخي از مراكز حساس در دست نيروهاي دولتي

اين نماينده سابق پارلمان بحرين با تاكيد بر ضعف و ناتواني نيروهاي امنيتي در مقابله با تظاهرات مردم اين كشور گفت: اكنون برخي از مناطق و مراكز حساس در منامه از كنترل نيروهاي دولتي خارج شده و نيروهاي امنيتي ناتوان از كنترل و تسلط مجدد بر اين مراكز هستند. در چنين شرايطي جوانان بحريني به تظاهرات و تجمعات اعتراض‌آميز خود ادامه مي‌دهند و بر اين نكته تاكيد دارند كه رژيم حاكم بر بحرين به خواسته‌هاي آنها پاسخ مثبت بدهد.

*عقب‌نشيني امير بحرين

وي تظاهرات و تجمعات اعتراض‌‌آميز مردم بحرين را مثبت خواند و گفت: در اثر همين تظاهرات ما شاهديم كه رژيم حاكم بر بحرين به برخي خواسته‌هاي مردمي پاسخ مثبت داده و درحالي كه بيش از 20 سال است كه اين خواسته‌ها مطرح بوده اما رژيم حاكم بر كشور به آنها توجهي نمي‌كرده است.

*تدوين قانون اساسي جديد، انحلال پارلمان و برگزاري انتخابات آزاد

اين فعال سياسي بحريني درباره خواسته‌هاي ملت خود گفت: مردم خواستار تدوين قانون اساسي جديد، انحلال پارلمان و برگزاري انتخابات آزاد بر اساس قوانين جديد، گردش قدرت، مبارزه با فساد در تمامي اشكال آن، اعطاي آزادي‌هاي اجتماعي هستند و اين خواسته‌ها محدود به ملت بحرين نمي‌شود بلكه تمام ملت‌هاي عربي خواستار اجرايي شدن چنين خواسته‌هايي در كشورهاي خود هستند.

*سرنگوني رژيم بحرين واكنشي طبيعي به سركوب‌گري‌هاست

اين نماينده سابق پارلماني بحران در پاسخ به اين سؤال كه آيا منظور از گردش قدرت، سرنگوني امير بحرين است، گفت: تاكنون نشانه‌اي از اينكه مردم بحرين خواستار سرنگوني رژيم اين كشورند به چشم نمي‌خورد. البته مردم خواهان اين هستند كه دولت از طريق پارلمان منتخب مردمي تعيين شود.در اينجا بايد به اين نكته اشاره كنم كه مردم در تظاهرات خود شعار سرنگوني نظام را سر مي‌دهند. اين شعار واكنشي طبيعي به اقدامات سركوبگرانه نيروهاي امنيتي است. بنده در متن تظاهرات بودم ديده‌ام كه آنان به صورت آرام به حركت درآمدند و خواسته‌هاي خود را به طور مسالمت‌آميز مطرح كردند اما نيروهاي امنيتي به مردم حمله كرده كه در اثر آن ده‌ها نفر كشته و زخمي شدند. اين حملات سركوبگرانه سطح مطالبات مردم را بالا برد و تظاهركنندگان خواستار سرنگوني رژيم حاكم شده‌اند و فكر مي‌كنم واكنش طبيعي به اين اقدام نيروهاي امنيتي است.

*رژيم منامه چاره‌اي جز تن دادن به خواسته هاي مردم ندارد

العالي با اشاره به تظاهرات مردمي در كشورهاي عربي در پايان گفت: رژيم بحرين در تنگناي شديدي قرار گرفته و چاره‌اي ندارد جز اينكه به خواسته هاي جوانان انقلابي پاسخ مثبت بدهد

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها