عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اتحاديه‌ اروپا خشونت عليه تظاهرات‌كنندگان بحريني را محكوم كرد

اتحاديه‌ اروپا خشونت عليه تظاهرات‌كنندگان بحريني را محكوم كرد
شنبه 30 بهمن 1389  01:40 ب.ظ

89/11/30 - 12:13
شماره:8911300439
اتحاديه‌ اروپا خشونت عليه تظاهرات‌كنندگان بحريني را محكوم كرد

خبرگزاري فارس: در پي تشديد ناآرامي‌ها در بحرين، اتحاديه اروپا روز گذشته ضمن ابراز تأسف از خشونت‌هاي جاري عليه تظاهرات‌كنندگان ضددولتي در بحرين، اين خشونت‌ها را محكوم كرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوي "فيگارو "، در پي تحولات اخير كشورهاي عربي و تشديد ناآرامي‌ها در بحرين، اتحاديه اروپا روز گذشته ضمن ابراز تأسف و نگراني از اعمال خشونت‌ و سركوب عليه تظاهرات‌كنندگان ضددولتي در بحرين، از مقامات اين كشور خواست مانع برگزاري تجمعات مسالمت‌آميز مردمي نشوند.

"مايا كوجيانسيك " از مسئولان اتحاديه اروپا طي بيانيه‌اي در همين خصوص اعلام كرد: « "كاترين اشتون " رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا از تحولات اخير "منامه " و كشته و مجروح شدن شمار زيادي از غيرنظاميان در جريان خشونت‌هاي اعمال شده عليه عليه آنها بسيار نگران است و از مقامات بحريني مي‌خواهد به حقوق شهروندي از جمله حق برگزاري تجمعات مسالمت‌آميز احترام بگذارد.»

وي افزود: «نگراني‌هايي كه مردم به شيوه مسالمت‌آميز بيان مي‌كنند بايد از طريق مذاكره برطرف شود.»

تحولات كشورهاي عربي پيش از آغاز سال نو با بروز انقلاب در تونس آغاز شد و پس از آن موج آن به مصر، الجزاير، بحرين، ليبي، اردن و يمن هم رسيد.

مردم بحرين و ليبي از چندي پيش در اعتراض به نحوه حكومت حاكمان خود به خيابان‌ها آمده‌اند و خواستار برقراري دموكراسي در كشورشان هستند.

در پي بروز انقلاب در كشورهاي عربي و كشورهاي شمال آفريقا تاكنون ده‌ها نفر در جريان سركوب‌هاي دولتي در اين كشورها جان خود را از دست داده‌اند.

انتهاي پيام/fr/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها