عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پيوستن پليس ليبي به صف مردم معترض

پيوستن پليس ليبي به صف مردم معترض
شنبه 30 بهمن 1389  01:43 ب.ظ

89/11/30 - 13:16
شماره:8911300619
پيوستن پليس ليبي به صف مردم معترض

خبرگزاري فارس: تلويزيون روسيا اليوم از پيوستن شماري از نيروهاي پليس شهر "بيضا " ليبي به صف تظاهرات كنندگان براي سرنگوني رژيم معمر قذافي خبر داد.

به گزارش مانيتورينگ فارس، تلويزيون روسيا اليوم در گزارشي از گسترش روز افزون تظاهرات مردم ليبي براي سرنگوني رژيم معمر قذافي خبر داد و با بيان اينكه اعتراضات از شهر بنغازي به شهرهاي بيضا، المرجوه و چندين شهر ديگر رسيد، با پخش تصاويري از تظاهرات اخير شهر بيضا كه گزارش‌ها از سقوط آن حكايت داشتند، افزود: برخي منابع مطلع از پيوستن شماري از نيروهاي پليس ليبي در شهر بيضا به صفوف مردم خبر دادند.

اين گزارش با بيان اينكه تظاهرات كنندگان كنترل شهر "طبرق " ليبي را به دست گرفتند، افزود: معترضان ليبيايي زندان الجديده در شمال ليبي را نيز به آتش كشيده و زندانيان را آزاد كردند.

از طرفي گزارش‌ها حاكي از آن است كه پس از پيوستن پليس شهر البيضا به انقلابيون، اين شهر تحت كنترل مردم قرار گرفته است.

از طرفي ديگر سازمان عفو بين الملل در بيانيه‌اي تاكيد كرد: منابعي در بيمارستان "الجلاء " در بنغازي اعلام كردند كه در درگيري‌هاي روز پنجشنبه در ليبي 28نفر كشته و بيش از 110نفر زخمي شدند و در روز جمعه نيز سه نفر كشته شدند. سخنگوي سازمان عفو بين الملل به نقل از دو فعال محلي حقوق بشر اعلام كرد: در درگيري‌هاي روز پنجشنبه در شهر البيضاء القريبه حداقل 15نفر كشته شدند.

ديروز جمعه نيز هزاران نفر از مردم ليبي در اعتراض به سركوب خشونت آميز مخالفان دولت كه منجر به كشته شدن دهها نفر شد، تظاهرات كردند. اما اين سركوب نتوانسته است به تظاهرات و ناآرامي‌هاي ليبي در اعتراض به حكومت معمر قذافي كه از 40 سال پيش تاكنون بر اين كشور حكومت مي كند، پايان دهد.

در همين حال، حاميان معمر قذافي نيز در حمايت از وي تظاهرات دولتي در طرابلس، پايتخت ليبي، برگزار كرده‌اند. بنا بر گزارش‌ها، معمر قذافي خود نيز در اين تظاهرات دولتي شركت داشته است.

در همين حال، گروههاي فعال حقوق بشر و سازمان عفو بين‌الملل مصرانه از دولت ليبي خواسته‌‌اند به سركوب تظاهرات مسالمت‌آميز مردم پايان دهد.

سرهنگ معمر قذافي در سال 1969 ميلادي در سن 25 سالگي در پي يك كودتاي نظامي به قدرت رسيد. منابع آگاه مي‌گويند، وي براي بررسي ناآرامي‌هاي كشور و ترس از اين كه تظاهرات گسترده مردمي منجر به سرنگوني وي شود، با مقامات ارشد دولت جلسات فوق‌العاده برگزار كرده است.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها