عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دعوت از ميقاتي براي سفر به تركيه و فرانسه

دعوت از ميقاتي براي سفر به تركيه و فرانسه
شنبه 30 بهمن 1389  01:43 ب.ظ

89/11/30 - 13:18
شماره:8911300623
السفير خبر داد:
دعوت از ميقاتي براي سفر به تركيه و فرانسه

خبرگزاري فارس: نخست وزير مأمور تشكيل كابينه لبنان براي سفر به تركيه و فرانسه از سوي مقامات رسمي اين كشورها دعوت شده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه لبناني السفير، "نجيب ميقاتي " مأمور تشكيل كابينه لبنان از سوي مقامات فرانسوي دعوت شده است تا بلافاصله بعد از تشكيل دولت به پاريس سفر كند.

"رجب طيب اردوغان " و "احمد داوود اوغلو " نخست‌‌وزير و وزير خارجه تركيه نيز از ميقاتي براي حضور در اين كشور دعوت كرد‌ه‌اند.

تركيه در مرحله جديد لبنان تعامل خوبي با اين كشور برقرار كرده است، آنكارا ابراز اميدواري كرده كه دولت جديد لبنان به زودي تشكيل شود و اين كشور آماده تعامل با تحولات جديد منطقه باشد.

فرانسه و اروپا در عين حال از اوضاع به وجود آمده در لبنان راضي نيستند و سعي دارند تا در برابر تشكيل دولتي همسو با اهداف جريان هشت مارس در اين كشور از سوي نجيب ميقاتي مانع‌تراشي كنند،‌ جريان 14 مارس در همين راستا از حضور در دولت وحدت ملي خودداري مي‌كند.

اين در حالي است كه ميقاتي اعلام كرده كه در صورت ممكن نبودن تشكيل دولت وحدت ملي، دولت تكنونكرات تشكيل خواهد داد.

البته به نظر مي‌رسد كه مقامات آمريكايي و رسانه‌هاي غربي از تشكيل دولت به وسيله ميقاتي مطمئن شده‌اند و تمركز خود را بر روي نحوه تهيه بيانيه وزارتي قرار داده‌اند، برخي از كشورها از جمله‌ آمريكا نحوه تعامل خود با دولت آينده لبنان را به مفاد بيانيه وزارتي دولت جديد مرتبط كرده‌اند.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها