عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

"محاربه و افساد في‌ الارض " اصلي‌ترين اتهام موسوي و كروبي است

"محاربه و افساد في‌ الارض " اصلي‌ترين اتهام موسوي و كروبي است
شنبه 30 بهمن 1389  01:45 ب.ظ

89/11/30 - 09:38
شماره:8911280373
مشاور رئيس سابق قوه‌ قضائيه در گفت‌وگو با فارس:
"محاربه و افساد في‌ الارض " اصلي‌ترين اتهام موسوي و كروبي است

خبرگزاري فارس: مشاور رئيس سابق قوه‌ قضائيه با اشاره به عملكرد سران فتنه در روزهاي اخير، اصلي‌ترين اتهام موسوي و كروبي را "محاربه و افساد في‌الارض " عنوان كرد و گفت: اين اتهامات مجازات‌هاي متعددي دارد و دادگاه هركدام از آنها را كه صلاح بداند، اجرا خواهد كرد.

حجت‌الاسلام محمد ابراهيم نكونام معاون سابق دادستان كل كشور و نماينده مردم گلپايگان در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس با اشاره به حوادث اخير گفت: اغتشاشات 25 بهمن در ادامه فتنه سال گذشته به وقوع پيوست. اين فتنه در جهت تقابل با ملت ايران كه از اصل ولايت فقيه، اصول كلي نظام و موج بيداري در جهان اسلام حمايت كرده بودند، رخ داد.

وي در اين باره افزود: فتنه‌گران به تحريك استكبار جهاني كه حمايت خود را سريعاً در مورد اين اغتشاشات بروز و ظهور داد، لكه ننگ ديگري در تاريخ فتنه‌گري خود ثبت كردند.

رئيس كل سابق دادگستري استان سيستان و بلوچستان تصريح كرد: دستگاه قضايي نشان داده است كه در برابر فتنه كوتاه نخواهد آمد، از اين رو براي برخورد با سران فتنه هر زماني كه لازم باشد، قوه قضاييه ورود كرده و با سران اصلي فتنه برخورد خواهد كرد.

"بر كسي پوشيده نيست كه سران فتنه در معرض اتهام جدي قرار دارند. " اين نكته ديگري بود كه نكونام به آن اشاره كرد و اظهار داشت: بهترين برخورد با سران فتنه تا امروز، همين اقدامي بود كه نظام در قبال آنها انجام داد. همين ‌كه فتنه‌گران امروز رها بوده و براي نمايش چهره پليد خود آزاد هستند، نوعي محاكمه است.

وي در ادامه تأكيد كرد: اراذل و اوباش و افراد سودجو بيشترين قشري بودند كه در اغتشاشات اخير حضور داشتند اما در مورد موسوي و كروبي بايد گفت كه اصلي‌ترين اتهام آنها «محاربه و افساد في‌ الارض» است.

مشاور رئيس سابق قوه‌ قضائيه خاطرنشان كرد: محاربه و افساد في‌ الارض مجازات‌هاي متعددي دارد و دادگاه هركدام از مجازات‌ها را كه صلاح بداند در مورد آنها اجرا خواهد كرد.
انتهاي پيام/ع*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها