عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فواصل استقرار واحدهاى صنفى و خدماتى در مناطق مسكونى تعيين شد

فواصل استقرار واحدهاى صنفى و خدماتى در مناطق مسكونى تعيين شد
شنبه 30 بهمن 1389  01:47 ب.ظ

89/11/30 - 10:51
شماره:8911300333
با تصويب دولت؛
فواصل استقرار واحدهاى صنفى و خدماتى در مناطق مسكونى تعيين شد

خبرگزاري فارس: دولت در راستاي كاهش آلودگي صوتي در مناطق مسكوني، آموزشي و درماني با تعيين فواصل لازم براي استقرار واحدهاى صنفى و خدماتى در مناطق با كاربري مسكونى، آموزشي و درماني موافقت كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، با تصويب شوراي عالي حفاظت محيط زيست و بنا به پيشنهاد سازمان حفاظت محيط زيست و در اجراي ماده (13) "آئين‌نامه اجرايي نحوه جلوگيري از آلودگي صوتي " فواصل لازم براي استقرار واحدهاى صنفى و خدماتى در مناطق با كاربري مسكونى، آموزشي و درماني تعيين شد.

با تصويب دولت، كارگروهي براي تعيين فواصل مربوط به كارخانه‌ها و كارگاه‌ها، وسايل نقليه موتوري اعم از هوايي، دريايي، زميني و زيرزميني و منابعي مانند ژنراتورها و موتورهاي توليد برق، استقرار بلندگوها در اماكن عمومي و محوطه‌هاي غير سرپوشيده، مباشرت به هر عمل يا ترك‌ عمل كه ايجاد آلودگي صوتي كند و نيز فواصل لازم الرعايه در خصوص روستاها تشكيل مي‌شود.

اين كارگروه متشكل از نمايندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي (مركز سلامت محيط و كار)، وزارت كشور(سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور)، وزارت بازرگاني (مجمع امور صنفي) و ساير مراجع (حسب مورد) به مسئوليت سازمان حفاظت محيط زيست با اكثريت (2.3) دو سوم آرا تعيين شده است كه تصميمات اين كارگروه براي سير مراحل تصويب به شوراي عالي حفاظت محيط زيست ارسال مي‌شود.

بر اساس اين مصوبه، انجام فعاليت‌هاي استفاده از بلندگو به استثناي اذان صبح، انجام عمليات ساختماني به استثناي خاكبرداري، تخليه و بارگيري آهن آلات از ساعت (24) تا ساعت(6) در مناطق با كاربري مسكوني و درماني ممنوع است.

همچنين شوراي عالي حفاظت محيط زيست واحدهاي صنفي و خدماتي مستقر در اطراف مناطق با كاربري مسكوني، آموزشي و درماني با رعايت فواصل تعيين شده، ملزم به استفاده از تجهيزات لازم براي كاهي آلودگي صوتي مطابق استاندارهاي تعيين شده، هستند.

گفتني است در اين مصوبه فواصل لازم الرعايه براي واحدهايي چون چاپخانه، مجتمع تعميرگاهي وسايل نقليه سبك، صافكاري، فلز كاري و آهنگري به ترتيب 50 متر، 100 متر، 100 متر، 100 متر و 100 متر تعيين شده است.

همچنين فاصله لازم براي فعاليت‌هايي چون توليد درب و پنجره آلومنيومي 20 متر، نجاري و درودگري 50 متر، الواربري 100 متر، توليد پوشاك 20 متر و سنگفروشي و پرداخت سنگ 30 متر تعيين شده است.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها