عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رؤساي مجلس سنگال و اكوادر اين هفته به ايران مي‌آيند

رؤساي مجلس سنگال و اكوادر اين هفته به ايران مي‌آيند
شنبه 30 بهمن 1389  01:50 ب.ظ

89/11/30 - 11:30
شماره:8911300377
شيخ‌الاسلام در گفت‌وگو با فارس:
رؤساي مجلس سنگال و اكوادر اين هفته به ايران مي‌آيند

خبرگزاري فارس: مشاور امور بين‌الملل و سياست خارجي رئيس مجلس از سفر روساي مجلس اكوادر و سنگال به ايران در هفته جاري خبر داد.

حسين شيخ‌الاسلام مشاور امور بين‌الملل و سياست خارجي رئيس مجلس شوراي اسلامي در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس از سفر رؤساي مجالس اكوادر و سنگال به ايران در هفته جاري خبر داد.

وي افزود: رئيس مجلس اكوادر فردا (يكشنبه) اول اسفندماه به دعوت رسمي علي لاريجاني رئيس مجلس و به منظور گسترش ارتباطات پارلماني و دوجانبه به تهران مي‌آيد و تا 6 اسفندماه در ايران حضور خواهد داشت.

مشاور رئيس مجلس در امور بين‌الملل و سياست خارجي در ادامه با اشاره به برنامه سفر رئيس مجلس اكوادر به ايران، گفت: وي در اين سفر علاوه بر ديدار و گفت‌وگو با علي لاريجاني رئيس مجلس، با محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور، علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس و برخي وزراي كابينه ديدار و گفت‌وگو خواهد كرد.

به گفته وي، 4 تن از نمايندگان مجلس اكوادر هم رئيس مجلس اين كشور را در سفر به ايران همراهي مي‌كنند و برنامه‌هاي بازديدي نيز براي او در نظر گرفته شده است.

شيخ‌الاسلام در ادامه يادآور شد: رئيس مجلس سناي سنگال هم اين هفته به دعوت رسمي علي لاريجاني رئيس قوه مقننه به تهران مي‌آيد.

وي اضافه كرد: رئيس مجلس سناي سنگال از سوم اسفندماه وارد تهران مي‌شود و 5 يا 6 روز سفر وي به ايران به طول مي‌انجامد.

مشاور امور بين‌الملل و سياست خارجي مجلس در خاتمه تصريح كرد: رئيس مجلس سناي سنگال هم در اين سفر علاوه بر ديدار با رئيس مجلس، با رئيس‌جمهور، رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي و برخي از وزراي كابينه ملاقات مي‌كند.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها