عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

32 طرح علمي و تحقيقاتي دانشگاه صنعتي مالك اشتر به بهره‌برداري رسيد

32 طرح علمي و تحقيقاتي دانشگاه صنعتي مالك اشتر به بهره‌برداري رسيد
شنبه 30 بهمن 1389  01:56 ب.ظ

89/11/30 - 13:36
شماره:8911300747
با حضور وزير دفاع؛
32 طرح علمي و تحقيقاتي دانشگاه صنعتي مالك اشتر به بهره‌برداري رسيد

خبرگزاري فارس: 32 طرح علمي و تحقيقاتي دانشگاه صنعتي مالك اشتر با حضور سردار احمد وحيدي به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، در آستانه ميلاد رسول اكرم(ص) و ميلاد خجسته امام جعفر صادق(ع)، 32 طرح علمي- تحقيقاتي دانشگاه صنعتي مالك اشتر وزارت دفاع با حضور سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به بهره‌برداري رسيد.

سردار وحيدي در مراسم بهره‌برداري از اين طرح‌هاي مهم علمي و تحقيقاتي طي سخناني با اشاره به نقل و جايگاه دانشگاه صنعتي مالك اشتر در پيشبرد طرح‌ها و پروژه‌هاي مهم در كشور گفت‌: طرح‌هايي كه امروز شاهد بهره‌برداري از آن هستيم، در سايه خودباوري جوانان دانشجو و اساتيد مجرب به منصه ظهور رسيده است و طيف وسيعي از رشته‌ها و علوم مختلف را در بر مي‌گيرد.

وزير دفاع، ساخت پيشرانش ژل و آزپيشرانس ژل، تغليظ هيدرازين در مقياس bench، دستگاه پوشش زخم‌ها، آزمايشگاه VPS (پوشش)، دستگاه پايشگر درگاهي پرتوي، صفحات B4C مواد، آزمايشگاه حسگر خورشيدي، ساخت دستگاه شبيه‌ساز بلوم پرتوي، قرائتگر TLD مدل 7200، توليد فولاد گريد دريايي A5120B، دستگاه حذف هيدروژن در زيردريايي، گلوله سوپر كاويتاسيون، سامانه ضد حساسه، توليد آزمايشگاهي پودر ناتو سوپر پارامغناطيس را بخشي از طرح‌ها ذكر كرد كه بدست دانشجويان و اساتيد كارآزموده دانشگاه صنعتي مالك اشتر تحقيق، طراحي و ساخته شده است.

وحيدي در ادامه تصريح كرد: با ايجاد ارتباط و تعامل بسيار نزديك صنايع دفاعي با مراكز علمي، دانشگاهي و تحقيقاتي كشور ضمن ارتقاء سطح كارآمدي اين مراكز، توانسته‌ايم در سايه همكاري مشترك و بهره‌گيري از راه‌هاي ميان‌بر كه مورد تاكيد فرمانده معظم كل قوا است، تحريم‌هاي دشمنان را خنثي و بي‌اثر كنيم.

وزير دفاع تحقيق، طراحي و توليد متناسب با نيازهاي كشور را از راهبردهاي اصلي وزارت دفاع ذكر كرد و افزود: اتخاذ اين روش علاوه بر اشتغال‌زايي، تجاري‌سازي طرح‌ها و توليد ثروت، فرهنگ كار و تلاش را در مجامع علمي نهادينه مي‌كند.

وي در پايان با قدرداني از تلاش مديران، دانشجويان و اساتيد دانشگاه صنعتي مالك اشتر در تحقيق و طراحي پروژه‌هاي مهم و بزرگ ملي در بخش‌هاي دفاعي و غير دفاعي بر لزوم گسترش بيش از پيش اين روند، در همه مجامع و حوزه‌هاي علمي و دانشگاهي تاكيد كرد.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263662
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها