عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سمينار بين‌المللي «گرجستان؛ تجارب پيشين، چشم‌انداز فرارو» برگزار مي‌شود

سمينار بين‌المللي «گرجستان؛ تجارب پيشين، چشم‌انداز فرارو» برگزار مي‌شود
شنبه 30 بهمن 1389  01:58 ب.ظ

89/11/30 - 09:31
شماره:8911300157
فردا و در دانشگاه تهران؛
سمينار بين‌المللي «گرجستان؛ تجارب پيشين، چشم‌انداز فرارو» برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: بنياد مطالعات قفقاز دانشگاه تهران با همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مشاركت برنامه اوراسياي مركزي دانشگاه تهران و رايزني فرهنگي ايران در تفليس فردا يكشنبه سمينار بين‌المللي «گرجستان؛ تجارب پيشين، چشم‌انداز فرارو» را برگزار مي‌كند.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، بنياد مطالعات قفقاز دانشگاه تهران با همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مشاركت برنامه اوراسياي مركزي دانشگاه تهران، رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در تفليس، سازمان منطقه آزاد تجاري - صنعتي ارس و تعدادي از مراكز علمي و پژوهشي گرجستان، از جمله مدرسه بين‌المللي مطالعات قفقاز دانشگاه دولتي ايليا چاوچاوادزه و بنياد مطالعات بين‌المللي و استراتژيك گرجستان فردا (يكشنبه) اول اسفند ماه سمينار بين‌المللي «گرجستان؛ تجارب پيشين، چشم‌انداز فرارو» را برگزار مي‌كند.

در اين سمينار يك روزه كه از ساعت 9 تا 18 در تالار شيخ مرتضي انصاري دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران برگزار خواهد شد، صابر سفير ايران در گرجستان، جانجغاوا سفير گرجستان در ايران، وزير سابق امور خارجه اين كشور و تعدادي از صاحبنظران و انديشمندان گرجي در حوزه‌هاي تاريخ، اقتصاد، علوم سياسي و مطالعات اجتماعي و همچنين رؤساي دانشگاه‌هاي معتبر گرجستان و تعدادي از مقامات سياسي اين كشور حضور يافته و در كنار همتايان ايراني خود به ايراد سخنراني خواهند پرداخت.

بيش از 150 چكيده مقاله از 21 كشور جهان توسط دبيرخانه اين سمينار كه در محل بنياد مطالعات قفقاز مستقر است، دريافت شده كه در اين بين از تعدادي از نويسندگان مقالات برگزيده از كشورهاي مختلف منطقه و همچنين برخي كشورهاي اروپايي براي شركت در اين همايش براي سفر به تهران و ارائه‌ مقالات برگزيده دعوت شده است.
تعدادي از مسئولين داخلي، نظير محمدباقر خرمشاد، رياست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به عنوان يكي از بانيان اصلي اين سمينار به ايراد سخنراني خواهند پرداخت.

دبير علمي اين سمينار مجتبي دميرچي‌لو سفير پيشين ايران در گرجستان و رئيس دبيرخانه خزر وزارت امورخارجه، استقبال پژوهشگران داخلي و خارجي را از اين سمينار قابل توجه دانست.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها