عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

زوال توأمان فرقه منافقين با دولت‌هاي سركوبگر منطقه

زوال توأمان فرقه منافقين با دولت‌هاي سركوبگر منطقه
شنبه 30 بهمن 1389  02:00 ب.ظ

89/11/30 - 11:01
شماره:8911300334
زوال توأمان فرقه منافقين با دولت‌هاي سركوبگر منطقه

خبرگزاري فارس: گروهك تروريستي منافقين با تكيه بر دولت‌هاي ضد مردمي منطقه سعي در تداوم فعاليت‌هاي ضد انساني خود دارد اما سرنوشت محتومي كه براي اين فرقه جنايتكار رقم خواهد خورد چيزي جز نابودي نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل ازانجمن دفاع از قربانيان تروريسم خاورميانه، واكنش فرقه تروريستي منافقين نسبت به رويدادهاي اخير مصر را مي‌توان در ذيل شناسايي علل حضور گروهك منافقين در مصر فهم و ارزيابي كرد. در واقع شناسايي موضع‌گيري‌هاي منافقين نسبت به جريانات اخير در كشورهاي عربي و بطور خاص، فهم علل خروج يكباره منافقين از مصر، منوط به قرار دادن اين موضع گيري در بستري است كه اين فرقه تروريستي در آن درصدد يافتن جايگاه و پايگاهي براي استقرار اعضاء، با حفظ ويژگي‌هاي ذاتي، فرقه‌اي و تروريستي‌اش است.

نكته ديگر اينكه توجه به تلاش فرقه منافقين در يافتن جايگاهي براي تأسيس پايگاه در يك كشور با توجه به محدوديت‌هايي كه در يك دهه اخير به دليل ماهيت تروريستي‌اش بوجود آمده، ما را به فهم دقيق‌تر معيارهاي عملكرد اين فرقه نزديكتر مي‌كند.
در اين راستا گزينه‌هاي پيش روي منافقين بعد از حمله ايالات متحده به عراق را مبناي تحليل خود قرار داده و بر اساس آن وضعيت منافقين را با توجه به جريانات حال حاضر خاورميانه مورد تحليل و بررسي قرار مي‌دهيم. در واقع پس از سرنگوني صدام ديكتاتور معدوم عراق كه منافقين به عنوان ارتش خصوصي‌اش عمل مي‌كردند و حضور نظامي آمريكا در عراق، سه گزينه در رابطه با گروهك تروريستي منافقين مطرح شد؛

1. در كشوري كه فعلاً زندگي مي‌كنند به عنوان پناهنده پذيرفته شوند
2. در كشور ثالث يا بي‌طرفي اقامت گزينند
3. به كشور مليت اصلي خود بازگردانده شوند

با توجه به اين كه در ماه دسامبر 2003، شوراي حكومتي عراق قطعنامه‌اي را به تصويب رساند كه خواهان اخراج سازمان منافقين خلق از عراق شد و متعاقباً، دولت موقت عراق و سپس دولت عراق اين خواسته را تأييد كردند و تصويب قانون اساسي اين كشور مبني بر عدم حضور گروه‌هاي تروريست در اين كشور، انتخاب يكي از اين گزينه‌ها را براي منافقين در گام نخست از سه گزينه پيش رو حذف كرده بود.

در مورد گزينه سوم گفتني است، مؤسسه تحقيقاتي آمريكايي رند، اين گزينه را تنها مورد قابل اجرا برشمرده و بويژه اينكه بسياري از اعضاي سازمان منافقين نيز خود، خواهان فرستادن آنان به ايران هستند اما از آنجا كه گروهك منافقين خواهان كنترل بر اعضاء در يك مقر فرقه‌اي مانند اشرف است، چنين گزينه‌هايي به معني پايان كار سازمان و روابط درون فرقه‌اي بود كه سال‌ها بر مناسبات درون سازمان حاكم شده بود.

در مورد پذيرش اعضاء در كشور ثالث يا بي طرف بايد گفت اولاً، هيچ كشور دمكراتيكي اجازه حضور به سازمان تروريستي در داخل مرزهايش را نمي‌دهد بويژه اينكه منافقين خواهان حضور فرقه‌اي و دسته جمعي نيز هستند، ثانياً نه تنها كشورهاي دموكراتيك منافقين را پذيرا نيستند بلكه خود منافقين هم با توجه به نوع روابط فرقه‌اي كه بينشان حكم فرماست و در تضاد با قوانين داخلي كشورهاي دموكراتيك مي‌باشد با آنها سازگاري ندارند و حضور در چنين كشورهايي با محدوديت‌هاي فراواني براي آنها همراه است.

از همين رو رهبران فرقه تروريستي منافقين در پي فشارهاي اخير دولت عراق براي اخراج از اين كشور، به قاهره رفته تا مسائل خود را با مقامات مصر در ميان بگذارند، اين فرقه تروريستي در جستجوي كشور و مقاماتي برآمده كه همسو با ويژگي‌هاي ذاتي‌اش بوده باشد، از جمله اينكه ارزش و اهميتي به حقوق بشر و آزادي نداده و مفاهيمي همچون دموكراسي و برابري تنها به عنوان ابزار تبليغاتي مورد بهره برداري آنها قرار گيرد، در اين راستا بود كه ديكتاتوري صدام در عراق، حكومت سركوبگر حسني مبارك در مصر و در حال حاضر پادشاهي اردن به عنوان كشورهايي كه مي‌تواند ميزبان اين فرقه تروريستي باشد در دايره آنها قرار مي‌گيرند.

اما برخلاف آمال و آرزوهاي اين فرقه، اراده ملت به مقابله با رژيم ديكتاتور مصر برخاست و ضربه‌اي محكم به پيكره ديكتاتوري مصر و تمام نقشه‌ها و برنامه‌هاي گروهك تروريستي منافقين زد.
بدنبال قيام مردم مصر، منافقين مقر خود را در قاهره ترك كرده و به يكي از مقرهاي اين گروهك تروريستي در اردن منتقل شده‌اند. مقامات اردن به اعضاي اين فرقه تروريستي يك دفتر نيمه علني و دو خانه تيمي مخفي در نزديكي دفتر دختر صدام حسين (رغد حسين) اعطاء كرده‌اند. اين در حاليست كه تظاهرات مردم عليه دولت در اين كشور نيز بطور روزمره گسترش مي‌يابد، از همين رو بايد گفت كه جنبش‌هاي اعتراضي ملل عرب چالش‌هاي بسياري را فراروي حيات اين فرقه تروريستي قرار داده است.

نگاهي كلي به حيات منافقين در سه دهه اخير به خوبي نشان مي‌دهد كه بقا اين فرقه تروريستي در گرو حمايت دولت‌هاي ديكتاتوري از جمله عراق تحت حاكميت صدام، مصر تحت ديكتاتوري حسني مبارك و حالا هم پادشاهي اردن است. نظام‌هايي كه يكي پس از ديگري سرنگون شده و يا در حال سرنگوني‌اند و بي شك رژيم پادشاهي اردن با ماهيت ضد دموكراتيك و ضد مردمي‌اش، به عنوان گزينه بعدي براي پيوستن به ديگر ديكتاتورهاي عربي در منطقه خواهد بود و در اين بين منافقين بناي ماندگاري خود را بر پايه‌اي سست كه اسير طوفان خشم ملت‌هاي منطقه است بر پا كرده‌اند، نظام‌هايي ديكتاتوري كه سالهاست دوره آنها به سر آمده و جايي براي ماندنشان نيست.

فرقه تروريستي منافقين كه در پيوند با دولت‌هاي سركوبگر و برخورداري از حمايت آنها امكان حضور و جولان يافته بود، در اين شرايط بيش از پيش متزلزل شده است و لاجرم سعي در نماياندن خويش به عنوان سازماني كارآمد در امر سركوب معترضان احتمالي در اين كشورها معرفي مي‌كند، و در اين راه، سركوب انتفاضه 1991 مردم عراق را به عنوان وجه بارز خود براي مقامات اردني تعريف كرده و يا با دعوي اينكه اين سازمان تجربيات زيادي در امور جاسوسي و عملياتي دارد و توان اطلاعاتي خود را عليه ايران جهت داده هويت خود را به عنوان ابزار سياسي و جاسوسي در خدمت منافع دولت‌هاي متجاوز و سركوبگر تعريف كرده است.

نهايتاً اينكه با تعاريفي اينچنيني از هويت خويش و با تكيه بر دولت‌هاي ضد مردمي در منطقه سعي در تداوم فعاليت‌هاي ضد انساني‌اش دارد. تلاشي مذبوحانه، و در تضاد با سرنوشت محتومي كه براي اين فرقه جنايتكار رقم خواهد خورد چيزي جز نابودي نيست.

انتهاي پيام/خ

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263662
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها