عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تأكيد مجدد مسكو بر ادامه همكاري‌هاي هسته‌اي صلح‌آميز با تهران

تأكيد مجدد مسكو بر ادامه همكاري‌هاي هسته‌اي صلح‌آميز با تهران
شنبه 30 بهمن 1389  02:00 ب.ظ

89/11/30 - 11:49
شماره:8911300468
سفير ايران در روسيه در گفت‌وگو با فارس عنوان كرد؛
تأكيد مجدد مسكو بر ادامه همكاري‌هاي هسته‌اي صلح‌آميز با تهران

خبرگزاري فارس: سفير جمهوري اسلامي ايران در مسكو با اشاره به ديدار اخيرش با وزير انرژي روسيه گفت: اشماتكو در اين ديدار بار ديگر بر اراده روسيه براي تداوم همكاري‌‌هاي هسته‌اي صلح‌آميز با كشورمان تأكيد كرد.

سيد محمودرضا سجادي سفير جمهوري اسلامي ايران در مسكو در گفت‌وگو با خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس در خصوص ديدار هفته‌ گذشته‌اش با سرگئي اشماتكو وزير انرژي روسيه، گفت: اشماتكو در اين ديدار بار ديگر بر اراده روسيه براي ادامه همكاري‌هاي هسته‌اي صلح‌آميز با جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد.

* نهمين نشست كميسيون مشترك اقتصادي ايران و روسيه بهار سال آينده در تهران

وي افزود: در اين ديدار همچنين پيشنهاد شد كه نهمين نشست كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي و تجاري ايران و روسيه در تهران برگزار شود كه اشماتكو آمادگي كشورش را براي برگزاري اين نشست در بهار سال آينده اعلام كرد.
وزير انرژي روسيه و وزير امور خارجه ايران رياست اين كميسيون را عهده‌دار هستند.
هشتمين اجلاس كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي و تجاري ايران و روسيه هشتم و نهم آذر ماه 1388 به رياست منوچهر متكي وزير امور خارجه و سرگئي اشماتكو وزير انرژي روسيه در تهران برگزار و با امضاي چهار سند به كار خود پايان داد.
هفتمين نشست اين كميسيون نيز در آذر ماه سال 1386 با حضور منوچهر متكي و «سرگئي كرينكو» رئيس آژانس فدرال اتمي روسيه به عنوان روساي اين كميسيون در مسكو برگزار و سند هفتمين اجلاس كميسيون مذكور در 17 سرفصل كلي و با 120 ماده به امضاي منوچهر متكي و كرينكو رسيد.
آذرماه سال 1385 نيز تهران ميزبان ششمين كميسيون مشترك همكاري‌هاي اقتصادي و تجاري ايران و روسيه بود كه در تاريخ 20 آذرماه سند تفاهمنامه همكاري‌هاي اقتصادي اين كميسيون در 17 ماده به امضاي منوچهر متكي و «سرگئي كرينكو» رسيد.

* برگزاري نشست كميته همكاري‌هاي انرژي ايران و روسيه فروردين در تهران

سفير ايران در مسكو همچنين به كميته مشترك همكاري‌هاي انرژي ايران و روسيه نيز اشاره كرد كه «خالدي» معاون بين‌الملل وزارت نفت و «كودرياشوف» معاون وزير انرژي روسيه رياست اين كميته را عهده‌دار هستند و افزود: در ديدار با اشماتكو توافق شد كه نشست بعدي اين كميته فروردين ماه در تهران برگزار شود تا در خصوص همكاري‌هاي كلان انرژي ايران و روسيه در زمينه نفت، گاز و پتروشيمي هماهنگي‌هاي لازم صورت گيرد.

انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها