عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آمريكا و رژيم صهيونستي، دشمنان اصلي وحدت مسلمانان هستند

آمريكا و رژيم صهيونستي، دشمنان اصلي وحدت مسلمانان هستند
شنبه 30 بهمن 1389  02:17 ب.ظ

يك كارشناس برجسته سياسي قرقيز:
آمريكا و رژيم صهيونستي، دشمنان اصلي وحدت مسلمانان هستند

خبرگزاري فارس: كارشناس برجسته قرقيزي مسائل سياسي منطقه معتقد است كه آمريكا و رژيم صهيونيستي با تمام توان خود تلاش مي‌كنند تا با ايجاد اختلاف ميان مسلمانان و بخصوص ميان شيعه و سني، مانع وحدت واقعي بين امت اسلامي شوند.

"قادر ملك‌اف " رئيس مركز تحليلي "دين، حقوق، سياست " در قرقيزستان، در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاري فارس در بيشكك گفت: تحولات در حال وقوع در كشورهاي مسلمان منطقه، از ارزش و اهميت بسيار بالايي براي اسلام و مسلمانان جهان برخوردار است و نبايد به اين تحولات سياسي، تنها از دريچه مباحث ژئوپلتيكي نگاه كرد، بلكه بايد آنها را از زاويه منافع اسلام مورد بررسي قرار دهيم.
وي با نقطه عطف خواندن اين تحولات براي جهان اسلام، تصريح كرد: ما طي دهها سال گذشته شاهد اين واقعيت بوديم كه ايجاد وحدت اسلامي با مشكلات و موانع بسياري روبرو بود و ظهور ايدئولوژي‌هاي متفاوت و اغلب مخالف هم در كشورهاي مسلمان، مانع همبستگي بين امت اسلامي مي‌شد.
رئيس مركز تحليلي دين، حقوق، سياست، قرقيزستان افزود: اما امروز جهان اسلام شاهد وجود وحدت نسبتاً قابل توجهي در ميان امت اسلامي از جمله در حوزه مسائل سياسي است، زيرا جوامع مسلمان، بدليل قرار گرفتن تحت فشار نظام‌هاي مستبد و در نتيجه تقويت روحيه اعتراضي در آنان، توجه بيشتري به ابعاد سياسي دين اسلام كرده‌اند و همين امر فرصت مناسبي را براي ايجاد همدلي و وحدت در ميان مسلمانان جهان ايجاد كرده است.
ملك‌اف در ادامه تصريح كرد: با توجه به اين موضوع كه بيشتر نخبگان حاكم بر كشورهاي عربي، ضد اسلام و مانع تحقق منافع امت اسلامي بوده و تمايلي به گفت‌وگو با اسلام‌گرايان واقعي ندارند، اين احتمال وجود دارد كه هر گونه تغيير و تحولي در اين كشورها، تنها از راه انقلاب‌هاي عمومي مردمي محقق شود.
اين كارشناس برجسته مسائل سياسي و مذهبي منطقه در بخش ديگري از اين مصاحبه، خاطرنشان كرد: آمريكا و رژيم صهيونستي در جنگ اطلاعاتي و سياسي خود بر ضد اسلام، از ابزارها و فناوري‌هاي بسيار پيچيده‌اي براي بدنام كردن اسلام سياسي، به منظور مخالفت با وحدت شيعه و سني و جلوگيري از يكپارچگي مسلمانان در سايه اسلام، استفاده مي‌كنند
وي افزود: واشنگتن و تل‌آويو پيوسته با استفاده از ابزارهاي پيشرفته رسانه‌اي‌ براي تبليغ اين نكته كه اسلام و سياست، 2 مقوله كاملاً جدا از يكديگرند، تلاش مي‌كنند تا مانع وحدت و يكپارچگي مسلمانان جهان با يكديگر شوند.
ملك‌اف تصريح كرد: به عنوان مثال، آنان از طريق ايجاد و كمك به گسترش جريان‌‌هاي افراط گراي اسلامي تلاش مي‌كنند تا اصطلاحات و دستورات دين مبين اسلام را آن گونه كه خود مي‌خواهند، تفسير كنند و به طور خاص روي اين نكته تاكيد مي‌كنند كه اختلاف ديدگاه‌هاي سياسي شيعه و سني، تاريخي و ريشه‌دار بوده و به هيچ وجه قابل حل و فصل نيستند.
رئيس مركز تحليلي دين، حقوق، سياست قرقيزستان در ادامه گفت: اين نظريه به طور بسيار آشكاري در تمام پايگاه‌هاي اينترنتي وهابي‌‌ها و سلفيه تبيلغ مي‌شود و آنان به طور كاملاً هدفمند و برنامه‌ريزي شده تلاش مي‌كنند تا شيعيان را افراط گرا و خارج از اسلام معرفي كرده و هر نوع همكاري با آنان را ممنوع كنند كه طراح اصلي اين برنامه، همان دشمنان اسلام هستند.
ملك‌اف در ادامه گفت: اما از سوي ديگر برخي از سايت‌هاي خبري پيروان تشيع نيز با تاكيد بر تفوق مذهب خود بر اهل تسنن، زمينه‌هاي دامن زدن به برخي مسائل مورد اختلاف بين مذاهب اسلامي را فراهم مي‌كنند كه تنها بدخواهان اسلام و امت اسلامي از اين امر به نفع خود استفاده خواهند كرد.
وي در ادامه با اشاره به اهميت اعلام "هفته وحدت " بين مسلمانان از سوي امام خميني (ره) در كمك به ايجاد يكپارچگي بين مسلمانان و شناخت دشمنان و بدخواهان واقعي امت اسلامي، گفت: امروز شاهد تلاش‌هاي هماهنگ آمريكا و رژيم صهيونيستي براي ايجاد بي‌ثباتي در ايران اسلامي هستيم كه تلاش مي‌كنند تا در متن تحولات ساختاري در حال وقوع در كشورهاي خاور نزديك و آفريقاي شمالي، با صحنه سازي‌هاي مورد نظر خود در ايران، اين‌گونه وانمود كنند كه جمهوري اسلامي ايران نيز شاهد وقوع تحولات مشابهي است.
رئيس مركز تحليلي دين، حقوق، سياست قرقيزستان با بيهوده دانستن اين نوع تلاش‌هاي غرب، تصريح كرد: مسلم است كه هدف اصلي دشمنان اسلام، كشت بذر هرج و مرج مديريت شده از طريق شعارهاي دموكراسي و آزادي مورد نظر خود در كشورهاي اسلامي است.
اين صاحب نظر قرقيز در پايان گفت: تحليل تحولات اخير نشان مي‌دهد كه امروز 2 پروژه بزرگ جهاني رودرروي يكديگر قرار گرفته‌اند كه يكي طرح "نظم نوين جهاني " به رهبري آمريكا و زير پرچم "نئوليبراليسم " است كه به دست انسانها نوشته شده و ديگري پروژه‌ احياي اسلام، كه طراح آن خداوند قادر و توانا است و چنين به نظر مي‌رسد كه از اين پس، دوران جديدي آغاز خواهد شد كه دوران سقوط دجال و احياي اسلام خواهد بود.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها