عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کواکبیان: نخواهيم گذاشت اصلاحات خاموش شود

کواکبیان: نخواهيم گذاشت اصلاحات خاموش شود
شنبه 30 بهمن 1389  03:03 ب.ظ

دبيركل حزب مردم‌سالاري، تاكيد كرد: با فریاد بلند عرض می‌کنیم ‏، اصلاحاتی که برآمده از نظام است هیچ وقت نخواهیم گذاشت چراغش در این کشور خاموش شود.

مصطفي كواكبيان، در افتتاحيه كنگره حزب مردم‌سالاري گفت: نهمين كنگره حزب مردم سالاري را در شرايطي كاملاَ حساس و ويژه چه از لحاظ تحولات جهاني و چه از لحاظ وضعيت داخلي برگزار مي‌كنيم هرچند برپايي اين كنگره را برخي از دلسوزان توصيه نمي‌كردند و بر اين باور بودند در زماني كه عليرغم ساختار حقوق اساسي جمهوري اسلامي ايران در عمل هيچ عنايت و توجهي به احزاب وجود ندارد و عده‌اي صرفا احزاب را براي گرم كردن تنور انتخابات مي‌خواهند ديگر چه نيازي به وجود احزاب و فعاليتهاي سياسي آنها و يا در شرايطي كه فقط 10 درصد احزاب رسمي و پروانه‌دار به برگزاري مجمع عمومي و كنگره‌ها و سالانه اهتمام دارند ديگر چه لزومي به برپايي كنگره حزبي در موعد مقرر جود دارد؟

و يا درشرايطي كه احزاب اصلاح طلب يا تعطيل شده و يا پلمپ شده ويا سكوت و انزوا را برگزيدند چه ضرورتي براي فعاليت حزب اصلاح‌طلبي همچون حزب مردم سالاري كه در طول دوره فعاليت يك دهه‌اي هيچگاه در هرم قدرت سياسي جايي نداشته است؟

رئيس فراكسيون دانشگاهيان مجلس ادامه داد: ولي خداوند سبحان را شاكر هستيم كه عليرغم همه اين شرايط بالاخره كنگره را برگزار كرديم و به ويژه در شرايط سالجاري كه براي واگذاري سالن جهت برگزاري مراسم چهارمكان را تغيير داده و حتي وزارت كشور كه براي برگزاري كنسرت موسيقي و آوازخواني به راحتي تالار خويش را واگذار مي‌كند در نهايت حاضر نشد سالنهاي متعدد خويش را در اختيار حزب مردم‌سالاري قرار دهد!‌حزبي كه به اعتراف دست‌اندركاران اين وزارتخانه همواره در چارچوب قانون و با التزام عملي به ولايت فقيه حركت مي‌كند.
بگذاريم و بگذريم!

وي افزود: من در اينجا با اجازه اعضاي محترم هيات رئيسه كنگره مي‌خواهم پنج نكته را به اختصار بيان كرده و ضمن تشكر از اعضا و مدعوين محترم كنگره از اعضاي محترم دوره چهارم شوراي مركزي و دفتر سياسي و هيات اجرايي تشكر ويژه داشته باشم.

دبيركل حزب مردم سالاري در ادامه به گزارش تشكيلاتي پرداخت و اظهار‌داشت: هرچند فيتله فعاليت‌هاي حزب مردم سالاري در يكسال و نيم گذشته به خاطر حوادث پس از انتخابات 88 كمي تا قسمتي پايين كشيده شد، اما باز هم خداي منان را سپاسگزارم كه توانستيم براي بقاي حزب از حداقل‌هاي ممكن نهايت بهره‌گيري داشته باشيم.

كواكبيان همچنين برگزاري نشست‌هاي شوراي مركزي ، دفترسياسي ، جلسه مربوط به كميته‌ها و شاخه‌هاي حزبي، هيات اجرايي، همايش فصلي ، اردوي تابستاني، ضيافت افطار ماه مبارك رمضان، از جمله فعاليتهاي تشكل متبوعش اعلام كرد.

كواكبيان همچنين به لزوم صيانت از قانون اساسي اشاره كرد و گفت: هرچند هيچ‌كس معتقد نيست كه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به منزله وحي منزل و بي‌نقص و كم وكاست است‏‎؛ اما قانون اساسي ما بدون شك يك قانون اساسي مترقي و برآمده از يك انقلاب صد درصد مردمي بوده و بر پايه مردم سالاري ديني شكل گرفته است ولذا اجراي دقيق تمامي اصول آن به ويژه اصول مربوط به اسلاميت و جمهوريت از مهم‌ترين وظايف تمامي دلسوزان انقلاب است.

نماينده مردم سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در اينجا بر اصول مصرح در فصل سوم قانون اساسي يعني حقوق ملت به طور خاص تاكيد مي‌كنم. به ويژه اصول مربوط به آزادي فعاليت‌هاي احزاب و تشكل‌هاي سياسي وامكان برپايي اجتماعات و ميتينگ‌هاي سياسي وآزادي بيان و مطبوعات و رسانه‌ها.

وي تاكيد كرد: البته هيچ حزب و تشكل سياسي هم حق ندارد خارج از چارچوب ضوابط قانوني اقدام نمايد. اما مهم‌‌تر از هرچيز اجراي بي‌كم و كاست اصول قانون اساسي اين ميثاق عمومي و سند ملي برآمده از تفكر و خون شهيدان پر افتخاري همچون شهيد مظلوم آيت الله دكتر بهشتي است. شكي نيست كه متوليان بايد حرمت امامزاده را بيشتر نگهدارند.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب تصريح كرد: شك نبايد داشته باشيم كه ايجاد محدوديت براي فعاليت‌هاي قانوني به بي قانوني‌هاي بيشتر منجر خواهد شد ونتيجه قهري آن حركت به ناكجاآباد خواهد بود.

وي ادامه داد : عدم انقياد دولت به مجلس و حاضر نشدن وزير استيضاح شده براي پاسخگويي، در صحن علني بي‌توجهي به موضوع در راس بودن مجلس، نامه‌نگاري براي تضعيف قوا و جايگاه مجمع تشخيص مصلحت نظام، بي توجهي به قوانين بودجه‌هاي ساليانه بي‌توجهي به وضعيت اشتغال و تورم آزاردهنده محرومان، بي توجهي به مطالبات صنفي و قانوني اقشار مختلف مردم، بي توجهي به برگزاري دادگاه علني براي جرايم سياسي با حضور هيات منصفه و دهها مورد ديگر كه قطعا نمي‌خواهم ذائقه‌ها را پيش از اين مكدر نمايم.

اما بسيار دردآور است كه آقاي احمدي نژاد عليرغم صراحت اصل 26 قانون اساسي با صراحت بگويد كه ما فقط يك حزب مي خواهيم داشته باشيم و عليرغم اعلام آمادگي براي مناظره منطقي در اين مورد هيچ گاه پاسخ داده نمي شود.

دبيركل حزب مردم سالاري در ادامه با اشاره به اينكه صيانت از قانون اساسي فقط با تداوم اصلاحات مي‌تواند به صورت كامل انجام شود، گفت: خداوند سبحان به شعيب پيامبر در قرآن كريم مي‌فرمايد: «و ان اريد الا الاصلاح ما استطعت و ما توفيقي الا بالله عليه توكلت و اليه انيب» بنابراين اصلاح به مفهوم سامان بخشيدن به امور در آموزه‌هاي ديني ما آمده است.

وي افزود: عزيزان، ما همانگونه كه بارها تاكيد كرده‌ايم اصلاحات را در چارچوب خط امام (ره) منافع ملي، مطالبات مردم، ارزش هاي ديني و قانون اساسي مي خواهيم.
رئيس فراكسيون دانشگاهيان مجلس خاطرنشان كرد: در تمامي اين 5 پايه ، همواره نقش رهبري و ولايت فقيه براي ما مبنا و معيار است. لذا هر گونه اهانت و بي احترامي به رهبري را بر نمي‌تابيم.

كواكبيان گفت: حزب مردم سالاري به عنوان يك حزب اصلاح طلب اصلاحات را در چارچوب نظام جمهوري اسلامي ايران مي خواهد و هرگز دامنه اين اصلاحات ضديت با اساس نظام نخواهد بود .

دبيركل حزب مردم سالاري درادامه خاطرنشان كرد: دو دسته در اين كشور به شدت با تداوم اصلاحات مردمي مخالفند. دسته اول، براندازان ضد انقلاب خارج‌نشين هستند كه تابع توطئه‌هاي مستكبران سلطه‌گر بين‌المللي و رژيم صهيونيستي هستند و دسته دوم، افراطيون تماميت خواه داخل كشور هستند كه مي‌خواهند بگويند غير از ما هيچ كس حق ندارد در دايره قدرت قرار گيرد وبه اصطلاح بر اين عقيده عمل مي كنند كه « كل لي و هيچ لك»

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: ما حرفي نداريم اگر شما مي‌توانيد فقط با يك جناح خاص كشور را اداره كنيد بفرماييد اداره كنيد. اما پرسش ما اين است كه در 32 سال هيچگاه انحصارطلبان موفق نبوده‌اند تمامي اركان حكومتي را در انحصار خود داشته باشند.

وي تصريح كرد: گرچه ممكن است به طور مقطعي عده‌اي را از قطار انقلاب اسلامي هم پياده كنند ‏، اما قطعا ديري نخواهد پاييد كه از بين خودشان عده‌اي به انحصار طلبي روي خواهند آورد.
كواكبيان گفت: عده‌ای معتقدند بايد كاري كنيم كه فاتحه اصلاح طلبی خوانده شده و انتخابات بعدی فقط ما باید میدان دار باشیم؛ بسیار خوب بفرمایید ما نخواستیم اما آیا می‌توانید تضمین بدهید که موفق می شوید؟

نماینده سمنان و مهديشهر خاطرنشان کرد: بسیاری از عزیزان ما که در مجلس شورای اسلامی هستند بارها و بارها تاکید کرده‌اند که ما می‌خواهیم در چارچوب نظام، مطالبات مردم را مطرح کنیم اما همان عده افراطیون با حرکاتی که خودتان بهتر می‌دانید، حتی رئیس مجلس را تحت فشار قرار می‌دهند و از آزادی‌های آشكار آیین نامه‌ای ما جلوگیری مي‌کنند.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه مقام معظم رهبری به ما سفارش کردند اگر کسی حرف دارد بايد اجازه داد حرفش را بزند اینها می‌خواهند به ما بگویند اصلاحات تمام شده اما ما با فریاد بلند عرض می‌کنیم ‏،اصلاحاتی که برآمده از نظام است هیچ وقت نخواهیم گذاشت چراغش در این کشور خاموش شود و همین جلسه امروز نمونه آن است. چقدر به ما فشار وارد کردند که در شرایط این گونه شما چه کار دارید به برگزاری کنگره اما با لطف الهي و تلاش هاي شوراي مركزي و هيات اجرايي اين جلسه برگزار شد.

کواکبیان در ادامه تاکید کرد: ما اقدامات ضد‌انقلابی روز 25 بهمن را محکوم کرده‌ایم. فراکسیون خط امام (ره) اطلاعیه داد چرا یک عده می‌خواهند بگویند همه اینها یک کاسه هستند؟ من حتی به آقای موسوی و کروبی می‌گویم شما اشتباه کردید که برای 25 بهمن فراخوان دادید. این باعث شد یک عده‌ای باز علیه اصلاح‌طلبان داخل حکومت فشار وارد کنند. این اقدامات به ما چه مربوط است ما که این اقدامات را محکوم کردیم وهمواره محکوم خواهیم کرد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری یادآور شد: آن عده‌ای که لاستیک آتش زده و علیه نظام شعار می‌دهند هیچ وقت از ما نبوده‌اند. از آقاياني هم كه اسم بردم ، می‌خواهم مرز خودشان را با این عده مشخص کنند اتفاقی که افتاد نه به درد منافع ملی می‌خورد نه به درد اهداف نظام جمهوری اسلامی می‌خورد و حتی به ضرر اصلاح‌طلبان داخل حکومت شد.

عضو كميسيون امنيت ملي‌ وسياست خارجي گفت: در شرايطي كه اوباما و هيلاري كلينتون مصاحبه ميكنند و از ضد انقلاب حمايت مي‌كنند، قطعا نبايد در زمين دشمن بازي كرد، اما عده‌اي انصاف داشته باشند آيا اصلاح طلبان داخل مجلس با ضدا نقلاب هستند؟ كه برخي از سايت‌ها اخباری مبنی بر اینکه هنگام شعار دادن در مجلس عده‌ای در مجلس بر سر جای خود نشستند، بله بنده معتقدم باید مرزبندی ها مشخص باشد، لذا اینجا از آقایان موسوی و کروبی اسم بردم و گفتم کارشان اشتباه است.

اما آیا دلیلی دارد که بيائيم به جاي طي مسير قانوني صرفا شعار دهيم؟ آقاي مطهري هم مطرح كرد، بر اساس قانون اگر هركس جرمي مرتکب شده برای ما فرقی نمی‌کند هرکسی در این مملکت جرمی مرتکب شده است باید مجازات شود اما بايد عدالت همه جانبه باشد اگر عده‌ای در جایی مراسم‌ها را به هم می زنند آنها هم محکومند اگر وزارت کشور باید مجوز دهد و نمی‌دهد وزارت کشور هم تخلف کرده است.

البته شرایط فراخوان 25 بهمن قانونی نبود این فراخوان باید از سوی احزاب مجوزدار مطرح می شد نه از سوي يكي دو نفر.
کواکبیان در ادامه با انتقاد از عملکرد دولت در ارائه لایحه بودجه سال 90 گفت: این هم یک تخلف است و در تاریخ ما سابقه ندارد که تا این تاریخ لایحه بودجه به مجلس نرسیده باشد. نمایندگان حق ندارند حقوق ملت را نادیده بگیرند و به نوعی سنبل‌کاری کنند. دولت بودجه را به صورت دو دوازدهم بدهد.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با انتقاد از حذف بخشی از طرح استانی شدن انتخابات گفت: اخیرا شنیده‌ام که بخش مربوط به رویکرد احزاب در این طرح حذف شده است اما ما نمی خواستیم صرفا انتخابات استانی برگزار شود، بحث ما این بود مثل کشورهایی چون افغانستان، پاکستان و ترکیه مردم به احزاب رای دهند نه به اشخاص. تلاش ما این بود انتخابات با تقویت رویکرد حزبی برگزار شود در غیر این صورت ما با این شکل از برگزاری انتخابات مخالفیم.

mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران

پاسخ به:کواکبیان: نخواهيم گذاشت اصلاحات خاموش شود
شنبه 30 بهمن 1389  08:41 ب.ظ

جریان اصلاحات دیگر با هیچ بنزین و نفتی شعله ور نمی شه و کم کم داره خاموش می شه

badrood

badrood
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 352
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها