عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توقف یك خط پرواز داخلی به‌علت نبود مسافر!

توقف یك خط پرواز داخلی به‌علت نبود مسافر!
شنبه 30 بهمن 1389  03:06 ب.ظ

 

مدیر فرودگاه شهدای ایلام اعلام كرد: توقف خط پرواز ایلام - مشهد كه چندی پیش تنها یك سورتی آن انجام شد، به علت نبود مسافر است؛ چرا كه شركت‌های هواپیمایی خصوصی براساس سود سرمایه‌گذاری می‌كنند.

"مجتبی بیاتی" در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: شركت‌های هواپیمایی خصوصی كه اقدام به ایجاد خط پروازی میان هر نقطه به نقطه‌ای دیگر می‌كنند به طبیعت حال به دنبال تامین ضرورت‌ها و منافع مالی خود نیز هستند، لذا به دلیل نبود مسافر شركت مذكور قادر به ادامه كار در مسیر ایلام - مشهد نشد.

وی گفت: فرودگاه ایلام قادر است خدمات و سرویس‌دهی روزانه 15 تا 20 پرواز را تامین كند، اما این كار منوط به شرایط و حجم كمّی مسافر نیز هست، زیرا وقتی كه مسافر به حد نصاب هواپیما نرسد شركت هواپیمایی نمی‌تواند به كارش ادامه دهد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام درباره راهكار برون‌رفت از این معضل نیز افزود: در حال حاضر برای تامین سورتی مجدد مشهد - ایلام و بالعكس، رایزنی‌هایی از طریق استاندار و نمایندگان مجلس به جهت جلب كمك و حمایت‌های بخش دولتی آغاز شده است.

بیاتی از تكمیل90 درصد از سامانه فرود دقیق فرودگاه ایلام خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه كنسلی(لغو) پروازها در مسیر ایلام - تهران نیز به حداقل خواهد رسید.

mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها