عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

نجات 70 مسافر گرفتار در برف و کولاک

نجات 70 مسافر گرفتار در برف و کولاک
شنبه 30 بهمن 1389  03:06 ب.ظ

رئيس راه و ترابري شهرستان خلخال با اشاره به وزش تند باد و بروز کولاک توام با برف و يخ در محور خلخال به اسالم گفت: تردد در اين محور تنها با زنجير چرخ امکان پذير است.

غنيمت اسدي در گفتگو با مهر در خلخال اظهار داشت: گردنه الماس در اين مسير يکي از محورهاي کوهستاني و برف گير استان اردبيل بوده و تردد در اين آن به دليل بارش برف و کولاک هم اکنون به سختي امکان پذير است.

وي با بيان اينکه کولاک و برف توام با وزش شديد باد سبب يخبندان سطح جاده در اين محور شده است، افزود: در اين شرايط تردد خودروها بدون استفاده از زنجير چرخ در اين محور امکان ندارد.

رئيس راه و ترابري شهرستان خلخال اضافه کرد: با توجه به تداوم وزش باد و احتمال تشديد کولاک برف در جاده هاي مواصلاتي رانندگان بايد در گذر از اين محورها زنجير چرخ و تجهيزات کامل زمستاني همراه داشته باشند و ضمن رعايت جوانب احتياط با ماموران پليس راه و راهداري همکاري کنند.

طي هفته اخير استان اردبيل تحت تاثير شديد سامانه سرد و بارش زا بويژه پديده طوفان و تند باد قرار داشت که ضمن يخزدگي سطح جاده ها در ساعتهاي پاياني روز، تردد در محورهاي مواصلاتي استان را کند کرده است. پديده تندباد که از جنوب غرب و اغلب از نيمه دوم زمستان به بعد در اين استان مي وزد در اصطلاح محلي به "گرميج" (باد گرم) معروف است.

نجات 70 مسافر گرفتار در برف و کولاک

اسدي همچنين از نجات 70 مسافر گرفتار در برف و کولاک شديد در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان خبر داد و ابراز داشت: اين افراد در پايگاه هاي جاده‌اي هلال احمر اين شهرستان اسکان داده شده اند.

وي با بيان اينکه پنج دستگاه اتوبوس و 35 دستگاه خودروي سبک نيز با تلاش نيروهاي راهداري در محور خلخال به اسالم امدادرساني شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون تمام راه‌هاي اصلي و فرعي شهرستان خلخال باز بوده و رفت آمد در اين مسيرها جريان دارد.

mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها