عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تغذیه عامل اصلی سلامتی

تغذیه عامل اصلی سلامتی
شنبه 30 بهمن 1389  03:29 ب.ظ

تغذیه عامل اصلی سلامتی

بسیاری از مسائل مربوط به ارتقاء سلامت و بهداشت مواد غذایی در گرو اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به تولیدکنندگان مواد غذایی و استفاده از رویکرد هدایتی و ارشادی است.
دکتر شمس اردکانی،معاون غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی تهران سلامت را اصلی ترین و کلیدی ترین عنصر توسعه ملت ها دانست و گفت: تعریفی که از سوی سازمان بهداشت جهانی و طب کشور از سلامت شده عبارت است ازایجاد و برخورداری کامل از مسائل مربوط به حیطه سلامت که می تواند سلامت جامعه را تامین کند که بیانگر نقش عرصه سلامت در توسعه ملت ها است.
وی با اشاره به عوامل موثر در سلامت گفت: عوامل روحی، روانی و جسمی در سلامت تاثیر گذارند ولی آنچه که در طب قدیم و افکار عمومی وجود دارد بحث تغذیه است.
دکتر شمس اردکانی تغذیه را از عوامل کلیدی و زیربنایی در تامین سلامت جامعه دانست و افزود: برخلاف تصور بسیاری از افراد، میزان عمده ای از تغذیه در بدن به عنوان دارو عمل می کند در حقیقت تغذیه سالم در ایجاد و حفظ سلامت موثر است درحالی که تغذیه نامناسب باعث از دست دادن سلامت می شود.
وی با تاکید بر نقش دانشگاه در کنترل کیفیت مواد غذایی گفت: وظیفه ما در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی خاورمیانه، نظارت و بازرسی در تامین سلامت مواد غذایی است که به این منظور از قوانین و راهکارهای مجازات و تشویق استفاده می کنیم.
وی در بیان برنامه جدید این معاونت در کنترل کیفیت مواد غذایی گفت: ما در نظر داریم به جای توجه صرف به بازرسی و نظارت از روش هدایتی و ارشادی بهره بگیریم.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به تولید کنندگان مواد غذایی گفت: ما اطمینان داریم کسانی که در حیطه مواد غذایی و آشامیدنی فعالیت دارند اگر بدانند چگونه می تواند بهتر عمل کنند در این راه با ما همراه خواهند شد.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها