عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف بیش از حد نوشابه و سس باعث ایجاد دل درد می شود

مصرف بیش از حد نوشابه و سس باعث ایجاد دل درد می شود
شنبه 30 بهمن 1389  03:37 ب.ظ

مصرف بیش از حد نوشابه و سس باعث ایجاد دل درد می شود

یک متخصص بیماری های کودکان، دل درد را از مشکلات شایع کودکان برشمرد و گفت: برخلاف تصور عام علت بروز دل دردها انگلی نیست و این باور که کودک مبتلا به دل درد دچار انگل شده اشتباه بوده و باید علت این درد را پیگیری کرد.
دکتر غلامرضا خاتمی گفت: دل درد در سنین مختلف علل متفاوتی دارد و حدود 25 درصد مراجعان به مطب متخصصان گوارش اطفال را شامل می شود.
وی افزود: چهار بیماری شایع که در مجموع مراجعان به متخصصان گوارش را شامل می شود، دل درد، یبوست، ریفلاکس و اسهال هستند که خوشبختانه با تلاش پزشکان و آموزش مادران، مراجعه به علت اسهال بسیار کمتر شده است.
دکتر خاتمی در ادامه با بیان این که در بچه های بزرگتر دل دردهای ارگانیک (علت دار) کمتر است، افزود: یک هزار و 600 علت برای ایجاد دل درد وجود دارد. به عنوان مثال معمولا دل درد در کودکان زیر یک سال به علت پیچ خوردن روده بوده و یا در سنین 4 سال به بالا آپاندیست، علت اصلی دردهای شکمی است.
این متخصص بیماری های کودکان در خصوص دل دردهای عملکردی گفت: این دل دردها به معده مربوط می شود و اغلب همه آزمایشات و عکس برداری ها علت خاصی را نشان نمی دهند و گاه بیمار ناخواسته تحت عمل جراحی قرار می گیرد بنابراین تشخیص به موقع و رسیدگی به این نوع درد ضروری است ضمن این که این نوع دل درد در سنین مدرسه و بالاتر بیشتر شیوع دارد.
وی در ادامه یادآور شد: اگر دل درد با استفراغ همراه باشد یا با خون در مدفوع مرتب ایجاد شود، پیگیری و یافتن علت اهمیت دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در سنین دبستان و بالاتر برخی تنقلات و تغذیه نامناسب علت اصلی دل درد است از جمله مصرف بیش از حد نوشابه و سس که برای معده نامناسب است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها