عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف بی رویه چربی و نمک، عروق شبکیه چشم را تخریب می کند

مصرف بی رویه چربی و نمک، عروق شبکیه چشم را تخریب می کند
شنبه 30 بهمن 1389  03:49 ب.ظ

مصرف بی رویه چربی و نمک، عروق شبکیه چشم را تخریب می کند

کم تحرکی، چاقی و مصرف بی رویه چربی ها و نمک موجب سخت شدن رگ های خون می شود که به سکته های مغزی و قلبی منجر می شود و می تواند عروق پرده شبکیه چشم را تخریب کند.
مهدی مدرس زاده، رئیس مرکز تحقیقات چشم رسول اکرم(ص)با بیان اینکه ویتامین a در ساحتار بینایی چشم نقش مهمی را ایفا می کند، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر کمبود این ویتامین در بسیاری از افراد دیده نمی شود.
وی گفت: کم تحرکی، مصرف بی رویه چربی و نمک که در نهایت چاقی را به وجود می آورد زمینه ساز بروز بیماری های قلبی و عروقی است که همین مسئله بر روی سلامت چشم نیز تأثیر سوء می گذارد.
این فوق تخصص چشم پزشکی به تأثیر مواد غذایی بر سلامت چشم اشاره و افزود: استفاده بی رویه از نمک، چربی های حیوانی، گوشت قرمز، و دیگر مواد غذایی کلسترول خون را بالا می برد و این کلسترول در جداره رگ های خونی نفوذ کرده و رگ ها را از حالت ارتجاعی و نرم خارج و رگ ها را سخت و قابلیت اتساع آنها را از بین می برد.
مدرس زاده اضافه کرد: سخت شدن رگ ها موجب سکته های مغزی و قلبی شده که در نهایت این مسئله می تواند انسداد عروق پرده شبکیه را تخریب کند.
رویس مرکز تحقیقات چشم رسول اکرم (ص) خاطرنشان کرد: مصرف بی رویه چربی ها علاوه بر اینکه موجب افزایش چاقی، چربی و فشارخون شده و با گذشت زمان منجر به گرفتگی و انسداد عروق شبکیه چشم می شوند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها