عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تاثیر رژیم غذایی بر میزان فشارخون بالا

تاثیر رژیم غذایی بر میزان فشارخون بالا
شنبه 30 بهمن 1389  04:03 ب.ظ

تاثیر رژیم غذایی بر میزان فشارخون بالا

رژیم غذایی مناسب در کاهش و کنترل فشارخون موثر است.
کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت سلامت گفت: مصرف نمک، بیش از نیاز بدن سبب افزایش فشار خون یا تشدید آن می شود و افرادی که دچار فشار خون هستند بیشتر در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی هستند.
دکتر زهرا عبداللهی ادامه داد: سوسیس و کالباس و گوشت های نمک سود شده و به طور کلی گوشت و فرآورده های آن و همچنین تنقلات شور، سرشار از نمک (سدیم) هستند.
وی اضافه کرد: پتاسیم به کنترل و پیشگیری از فشار خون بالا کمک می کند و بسیاری از میوه ها و سبزیجات و برخی لبنیات و ماهی ها منابع خوبی از پتاسیم هستند.
کارشناس دفتر بهبودتغذیه جامعه معاونت سلامت تصریح کرد:کلسیم و منیزیم از فشار خون بالا جلوگیری می کند، لبنیات و کلم منابع غنی از کلسیم هستند، در حالیکه منیزیم در بسیاری از غلات کامل و سبزیجات دارای برگ های سبز تیره یافت می شود.
دکتر عبداللهی خاطر نشان کرد: پیاز و سیر از مواد غذایی هستند که بر فشار خون بالا موثر نبوده اما خوش طعم هستند و جایگزین های خوبی برای چاشنی های نمکی هستند و اغلب اوقات نیز در دسترس هستند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها