عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاثیر رژیم غذایی بر میزان فشارخون بالا

تاثیر رژیم غذایی بر میزان فشارخون بالا
شنبه 30 بهمن 1389  04:03 ب.ظ

تاثیر رژیم غذایی بر میزان فشارخون بالا

رژیم غذایی مناسب در کاهش و کنترل فشارخون موثر است.
کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت سلامت گفت: مصرف نمک، بیش از نیاز بدن سبب افزایش فشار خون یا تشدید آن می شود و افرادی که دچار فشار خون هستند بیشتر در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی هستند.
دکتر زهرا عبداللهی ادامه داد: سوسیس و کالباس و گوشت های نمک سود شده و به طور کلی گوشت و فرآورده های آن و همچنین تنقلات شور، سرشار از نمک (سدیم) هستند.
وی اضافه کرد: پتاسیم به کنترل و پیشگیری از فشار خون بالا کمک می کند و بسیاری از میوه ها و سبزیجات و برخی لبنیات و ماهی ها منابع خوبی از پتاسیم هستند.
کارشناس دفتر بهبودتغذیه جامعه معاونت سلامت تصریح کرد:کلسیم و منیزیم از فشار خون بالا جلوگیری می کند، لبنیات و کلم منابع غنی از کلسیم هستند، در حالیکه منیزیم در بسیاری از غلات کامل و سبزیجات دارای برگ های سبز تیره یافت می شود.
دکتر عبداللهی خاطر نشان کرد: پیاز و سیر از مواد غذایی هستند که بر فشار خون بالا موثر نبوده اما خوش طعم هستند و جایگزین های خوبی برای چاشنی های نمکی هستند و اغلب اوقات نیز در دسترس هستند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها