عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف امگا3 از بروز سرطان پوست پیشگیری می کند

مصرف امگا3 از بروز سرطان پوست پیشگیری می کند
شنبه 30 بهمن 1389  04:09 ب.ظ

مصرف امگا3 از بروز سرطان پوست پیشگیری می کند

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اسیدهای چرب امگا3 به عنوان یک عامل محافظتی برای پیشگیری از سرطان پوست است.
مرتضی صفوی افزود: مواد مغذی در برنامه غذایی افراد می توانند روند پیشرفت بیماری به خصوص سرطان را کاهش دهد.
وی گفت: امروزه یک سوم سرطان ها با رژیم غذایی در طول زمان ارتباط دارند. عوامل غذایی در بروز انواع سرطان ها نقش دارند و موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان مانند چای سبز می توانند به پیشگیری از سرطان کمک کنند.
این متخصص تغذیه افزود: اسیدهای چرب امگا3 ممکن است به عنوان یک عامل محافظتی ویژه برای پیشگیری از سرطان پوست مفید باشند. ملانوما می تواند بر اثر دریافت کم منابع ویتامین bکاروتنوئیدها و ایزوفلانوئیدها (پروتئین سویا) ایجاد شود.
صفوی اضافه کرد: برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست توصیه می شود که از غذاهای متنوع مصرف شود، خصوصا یک رژیم سرشار از سبزی، میوه و غلات سبوس دار می تواند مفید باشد.
وی گفت: مصرف فست فودها ، غذاهای نمک سودشده، دودی شده و مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده می تواند بروز سرطان را افزایش دهد و افرادی که رژیم پرچرب و سرشار از چربی اشباع و ترانس مصرف می کنند، 5 برابر بیشتر از افراد با مصرف متعادل چربی دچار سرطان می شوند.
این متخصص تغذیه افزود: مواد غذایی طبیعی ضد سرطان شامل میوه ها یا سبزی های سبزتیره، زرد، نارنجی، انگورقرمز، خانواده کلم، گوجه فرنگی، مرکبات، روغن های کانولا و زیتون، سیر، حبوبات، غلات کامل و ماهی است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها