عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مصرف امگا3 از بروز سرطان پوست پیشگیری می کند

مصرف امگا3 از بروز سرطان پوست پیشگیری می کند
شنبه 30 بهمن 1389  04:09 ب.ظ

مصرف امگا3 از بروز سرطان پوست پیشگیری می کند

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اسیدهای چرب امگا3 به عنوان یک عامل محافظتی برای پیشگیری از سرطان پوست است.
مرتضی صفوی افزود: مواد مغذی در برنامه غذایی افراد می توانند روند پیشرفت بیماری به خصوص سرطان را کاهش دهد.
وی گفت: امروزه یک سوم سرطان ها با رژیم غذایی در طول زمان ارتباط دارند. عوامل غذایی در بروز انواع سرطان ها نقش دارند و موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان مانند چای سبز می توانند به پیشگیری از سرطان کمک کنند.
این متخصص تغذیه افزود: اسیدهای چرب امگا3 ممکن است به عنوان یک عامل محافظتی ویژه برای پیشگیری از سرطان پوست مفید باشند. ملانوما می تواند بر اثر دریافت کم منابع ویتامین bکاروتنوئیدها و ایزوفلانوئیدها (پروتئین سویا) ایجاد شود.
صفوی اضافه کرد: برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست توصیه می شود که از غذاهای متنوع مصرف شود، خصوصا یک رژیم سرشار از سبزی، میوه و غلات سبوس دار می تواند مفید باشد.
وی گفت: مصرف فست فودها ، غذاهای نمک سودشده، دودی شده و مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده می تواند بروز سرطان را افزایش دهد و افرادی که رژیم پرچرب و سرشار از چربی اشباع و ترانس مصرف می کنند، 5 برابر بیشتر از افراد با مصرف متعادل چربی دچار سرطان می شوند.
این متخصص تغذیه افزود: مواد غذایی طبیعی ضد سرطان شامل میوه ها یا سبزی های سبزتیره، زرد، نارنجی، انگورقرمز، خانواده کلم، گوجه فرنگی، مرکبات، روغن های کانولا و زیتون، سیر، حبوبات، غلات کامل و ماهی است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها