عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رئیس جمهور فردا بودجه سال 90 را تقدیم مجلس می کند

رئیس جمهور فردا بودجه سال 90 را تقدیم مجلس می کند
شنبه 30 بهمن 1389  04:21 ب.ظ

رئیس جمهور لایحه بودجه سال 1390 کل کشور را فردا اول اسفند تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی می کند.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، عضو هیئت رئیسه مجلس درباره روند بررسی لایحه بودجه بر اساس آیین نامه داخلی مجلس گفت: پس از تحویل لایحه بودجه به مجلس، آقای احمدی نژاد درباره بودجه صحبت می کند.

محمدحسین فرهنگی افزود: بلافاصله لایحه بودجه سال 90 تکثیر و میان نمایندگان توزیع می شود تا بتوانند آن را مطالعه کنند و به مدت ده روز پیشنهادهایشان را به کمیسیون های تخصصی بدهند.

وی گفت: پس از بررسی دو هفته ای لایحه بودجه در کمیسیون‌های تخصصی، کمیسیون تلفیق کار خود را برای مدت پانزده روز (البته قابل تمدید) آغاز می کند.

فرهنگی درباره جلسه اخیر هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: در این جلسه تصمیم گرفتیم از حداقل مهلت برای بررسی لایحه بودجه سال 90 استفاده کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: قرار است کمیسیون های تخصصی و تلفیق نیز در کمترین زمان ممکن و حتی پیش از مهلت قانونی، به بررسی لایحه بودجه بپردازند.

فرهنگی افزود: با توجه به اینکه حداقل زمان ممکن برای بررسی بودجه در مجلس 45 روز در نظر گرفته شده است تصویب کامل لایحه بودجه عملا به اوایل سال بعد کشانده خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه به احتمال قوی، بودجه، فروردین سال آینده نهایی می شود درباره تصویب چند دوازدهم بودجه نیز گفت: صرفا در بودجه جاری و برای اوایل سال آینده آن هم با نظر نمایندگان، بودجه را تصویب خواهیم کرد.

فرهنگی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال فعالیت مجلس در ایام نوروز نیز وجود دارد افزود: ضرورتی ندارد که مجلس در ایام نوروز فعال باشد زیرا در هر صورت لایحه بودجه سال 90 در مدت باقیمانده از سال جاری نهایی نمی شود.

وی گفت: پیش بینی این است که اگر کمیسیون تلفیق بتواند بررسی‌هایش را پیش از پایان سال نهایی کند، احتمال برگزاری چند جلسه علنی مجلس در ایام ابتدایی نوروز وجود دارد.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها