عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شگرد جدید جریان كاسب در سياست

شگرد جدید جریان كاسب در سياست
شنبه 30 بهمن 1389  04:24 ب.ظ

یك جریان سیاسی- رسانه ای خاص كه در انتخابات سال 88 صراحتا" از میرحسین موسوی حمایت و در جریان فتنه بعد از انتخابات، نقش اختلاف افكنی بین نیروهای انقلاب و روحیه دهی به فتنه گران را ایفا می كرد ؛ طی چند روز اخیر كه بسیاری از چهره ای درون خانواده انقلاب - حتی كسانی كه تاكنون به دلایلی سكوت كرده بودند- به مرزبندی صریح با جریان فتنه همت گماشته اند ، درصدد است تا با دامن زدن به برخی محاسبات سیاسی كاسب مسلكانه،به نوعی از شكل گیری صف واحد نیروهای معتقد به نظام و ولایت جلوگیری كند.

این جریان و چند سایت زیرمجموعه آن كه در حوزه سیاسی و رسانه ای نیز ماهیتی كاسب مسلك و دلال پیشه دارند(و مورد حمایت «م.ه» و دانشگاه آزاد هستند) در چند روز اخیر با انتشار مطالب و اخبار جهت دار تلاش می كنند تا به نیروهای اصولگرای منتقد دولت كه پس از 25 بهمن با صراحت در برابر فتنه گران موضع گیری كرده اند ، چنین القا نماید كه دكتر احمدی نژاد و نزدیكان او برای جذب عناصر معترض(!) از محكوم كردن فتنه و فتنه گران خودداری نموده و اصولگرایان منتقد دولت با موضع گیری در برابر جریان فتنه ، پایگاه خود در میان معترضان را از دست می دهند! درباره دامن زدن به این القائات اختلاف برانگیز ، ذكر چند نكته ضروری است:

1- اصولا" فتنه سال 88  فارغ از عقبه و طراحی درازمدت خارجی آن ، به بهانه دروغین تقلب در انتخابات دهم ریاست جمهوری از سوی دو رقیب انتخاباتی دكتر احمدی نژاد آغاز شد. پس به فرض محال، اگر با سكوت احمدی نژاد در برابر جریان فتنه ،این جریان به سمت او متمایل شود كه كل هویت خود را از دست می دهد.سران فتنه كه در تضاد اساسی با احمدی نژاد هستد و بدنه جریان فتنه نیز كه اگر قرار بود جذب احمدی نژاد شود در انتخابات 88 به او رای می داد! مضافا" این كه اصل ادعا از پایه باطل است و سكوت آقای احمدی نژاد در برابر جریان فتنه برای جذب این جریان ، استدلالی است كه فقط از قوطی عطاری جریان كاسب مسلك درمی آید.

2-آقای احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور كشور ، رئیس شورای عالی امنیت ملی نیز هست و دولت وی ، ركن اجرایی تصمیمات كلان نظام است. پس از آن كه  جریان فتنه مشی براندازانه و آشوب طلبانه اتخاذ كرد و با مواجهه نظام روبرو گردید ، آقای احمدی نژاد و دولت وی ، در این مواجهه قانونی درست ،دخیل بوده كما اینكه سایر اركان و دستگاه های نظام دخیلند. بدنه اجرایی و عموم مدیران دولت آقای احمدی نژاد نیز كاملا" در برابر جریان فتنه موضع مشخص و روشن داشته و دارند.اما به طور طبیعی نمی توان انتظار داشت كه مسئولان دولتی كه درگیر مسائل متعدد اجرایی هستند ، به طور مداوم راجع به جریان فتنه موضع گیری كنند.

مضافا" این كه به دلیل طرفیت آقای احمدی نژاد در انتخابات دهم ریاست جمهوری - كه ماجرای فتنه پس از آن و به بهانه تقلب در آن شروع شد - تدبیر نظام نیز این بوده كه آقای احمدی نژاد به صورت علنی و آشكار در این مقوله ورود پیدا نكند.

3- در القائات صورت گرفته از سوی جریان كاسب مسلك ، فرض بر این است كه جریان فتنه یا به تعبیر آن ها معترضین ، دارای بدنه عظیمی هستند كه هر كس در برابر آن ها موضع گیری كند ، ظرفیت سیاسی بالایی را از دست داده و هر كس در برابر آن ها سكوت كند ، پتانسیل بزرگی را كسب نموده است! این القاء دروغین در حالی است كه اولا" سران فتنه در انتخابات 22 خرداد و در زمانی كه هنوز خود را درون مجموعه نظام تعریف نموده و همه شعارهای خوب اصول گرایانه و اصلاح طلبانه را توامان سرمی دادند ؛ فقط موفق به جذب حدود 13 میلیون رای از 40 میلیون رای شدند و آقای احمدی نژاد 25 میلیون رای كسب كرد. پس حتی در حالت عادی نیز رها كردن مطالبات 25 میلیون نفر برای كسب مطالبات 13 میلیون نفر ، غیرعقلایی است.

اما نكته مهم این است كه پس از شروع فتنه و آشوبگری و قانون شكنی توسط سران فتنه ، به تدریج بسیاری از حامیان آنها حمایت خود را از آن ها برداشتند. البته مهدی كروبی كه اصولا" پایگاهی نداشت و از آرای باطله نیز كمتر رای كسب كرد. اما بر اساس نظرسنجی های مختلف ، پایگاه رای 13 میلیونی موسوی به تدریج رو به افول نهاد و خصوصا" بعد از وقایع تلخ 16 آذر و عاشورای 88 كه ماهیت ضدانقلابی و ضددینی جریان فتنه آشكار شد ، بسیاری از افرادی كه در انتخابات به موسوی رای داده بودند از وی رویگردان شدند. بسیاری از افرادی كه در انتخابات به موسوی رای داده بودند در 9  دی 1388 هم صدا با سایر شركت كنندگان در آن محشر میلیونی ، علیه موسوی و كروبی و در حمایت از نظام و رهبری شعار می دادند.

فلذا سكوت در برابر جریان فتنه برای جلب نظر اصحاب فتنه ، حتی با دید مادی نیز غیرعقلایی است.اكنون كه برای جریان فتنه تنها جماعت قلیل سلطنت طلب و منافقین و بهایی ها و طیف محدودی از اصلاح طلبان استحاله شده باقی مانده است ، كسی كه به امید رای این جماعت در برابر فتنه سكوت كند ، آب در هاون می كوبد خصوصا" این كه به یاد بیاوریم این جماعت ضدانقلاب حتی در انتخابات 88 هم به موسوی هم رای نداد و فقط بعد از شروع فتنه ، رای او را بهانه آشوب كرد! 

4- از زاویه دید مادی جریان كاسب مسلك كه بگذریم ، ورود نیروهای انقلابی به صحنه مقابله با جریان فتنه ، یك وظیفه شرعی و تكلیف دینی است. حفظ نظام در برابر جریان های فتنه گر و معاند ، اوجب واجبات است. سكوت در برابر جریان فتنه خصوصا" در مقطعی كه وابستگی و ضدیت آن با انقلاب كاملا" روشن شده ، تكلیفی است كه هر كس بجا نیاورد ، دچار خسران ابدی خواهد شد.كسانی كه تاكنون به هر دلیل ناموجهی در برابر فتنه گران وابسته و ضدانقلاب سكوت كرده بودند اگر سكوت خود را ادامه دهند ، جدای از آن ها محسوب نخواهند شد.آن ها كه سیاست را با محاسبات مادی می خواهند هیچ ، اما آن ها كه از روزنه دیانت وارد سیاست شده اند ، احتمالا" با واژه «قاعدین» خوب آشنا هستند و می دانند ، اهل دیانت در حال و آینده راجع به آن ها چگونه قضاوت خواهند كرد.

5-مهم ترین نكته درباره موضع گیری یا عدم موضع گیری افراد در قبال جریان فتنه این است كه اصولا" این نظام و انقلاب نیست كه نیاز به حمایت افراد دارد بلكه این افرادند كه باید تكلیف خود را در قبال نظام و مردم روشن كنند.تجربه 32 ساله ثابت كرده كه این نظام و انقلاب قائم به اشخاص نیست. افراد و اشخاص ممكن است در دوره ای تاثیراتی در محدوده ای خاص داشته باشند اما شاخص در این كشور ، افراد نیستند. هر كس به توهم تاثیرگذاری در دوره ای تلاش نموده تا خود را فراتر از نظام قرار دهد ، در اندك زمانی دولت مستعجلش به سرآمده و رو به افول گذاشته است.انقلاب اسلامی متكی به امداد الهی و حمایت بی شائبه ملت بصیری است كه به تعبیر امام راحل(ره) از مردم مدینه در دوران پیامبر اسلام(ص) و مردم كوفه در دوران حضرت علی(ع) سرآمدتر و برترند.

هر سیاستمداری كه نقطه اتصالی با این عظمت بی منتها برقرار كند ، خود را به اقیانوس وصل كرده است و هر كس از این اقیانوس بیكران جدا شود ، دیر یا زود به مردابی تیره روز مبدل و به نیستی خواهد پیوست. انقلاب اسلامی بمنزله كشتی نجاتی است كه هركس بدان درآویزد ، خود را از گرداب مهیب نجات بخشیده و هركس از آن فاصله گیرد ، چون پس نوح گرفتار طوفان ننگ ابدی خواهد شد.

جوان

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

Mehdi900

Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
badrood تشکرات از این پست

پاسخ به:شگرد جدید جریان كاسب در سياست
شنبه 30 بهمن 1389  08:53 ب.ظ

سیاست پدر و مادر ندارد این چنین چیزهایی در سیاست طبیعی می باشد

badrood

badrood
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 352
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها